Міносвіти рекомендувало навчальним закладам із 5 березня відновити роботу в звичайному режимі

Виключення можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, не пов'язаних із газопостачанням

З відкритих джерел

Міністерство освіти і науки України надіслало лист-роз'яснення всім ВНЗ, а також органам місцевого самоврядування, у сфері яких перебувають інші навчальні заклади, про те, що з понеділка, 5 березня, всі дитячі садки, школи, ПТУ і ВНЗ працюють у звичайному режимі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти.

"Зараз проблему з газопостачанням у країні вдалося оперативно вирішити, тому вже в понеділок, 5 березня, всі навчальні заклади - дитячі садочки, школи, ПТУ та ВНЗ – будуть працювати у звичайному режимі. Відповідне рішення ухвалив Кризовий комітет Міністерства енергетики та вугільної промисловості України сьогодні, 3 березня 2018 року", - сказано повідомленні.

Відзначається, що Міністерство освіти і науки направило відповідний лист-роз'яснення всім ВНЗ, а також місцевим органам самоврядування.

Згідно з листом, виключення можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, не пов'язаних із газопостачанням.

"Наприклад, такою причиною може бути карантин або інші обставини", - сказано в повідомленні.

Міносвіти також звертає увагу, що безпосереднє рішення про зупинення або відновлення роботи ВНЗ приймає сам заклад у межах своєї автономії. Це ж стосується й органів місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші навчальні заклади.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки рекомендувало всім навчальним закладам призупинити роботу до 7 березня включно з метою економії споживання газу і забезпечення належних умов для навчання.

Це відбулося через те, що "Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своїй стороні системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам.

У зв'язку з цим "Нафтогаз" дав старт ініціативі, що отримала назву "Прикрути!", тобто пропонує зменшити температуру в приміщеннях тим, у кого є котли, на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб "російський шантаж не вдався".

Цей крок "Газпрому" пов'язують із рішенням Стокгольмського арбітражу, ухваленим 28 лютого. За результатами двох арбітражних процесів у Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу".

"Газпром" заявив, що не згоден із рішенням, підкресливши, що "буде захищати свої права всіма способами, доступними йому згідно з чинним законодавством". 2 березня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив про початок процедури розірвання контрактів із "Нафтогазом України" на поставку і транзит газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів