Міносвіти планує в 2019 році проводити творчі конкурси для абітурієнтів перед проведенням ЗНО, - Гриневич

За словами міністра, буде розроблено чіткий графік проведення творчих конкурсів у вишах, щоб вони не співпадали у часі

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Архівне фото. З відкритих джерел

Міністерство освіти і науки планує у 2019 році проводити творчі конкурси для абітурієнтів перед проведенням зовнішнього незалежного тестування. Про це під час прес-конференції повідомила глава відомства Лілія Гриневич.

"Наступного року ми плануємо розробити чіткий графік проведення усіх творчих конкурсів, щоб вони не співпадали в часі серед університетів, і перенести їх усі до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Наразі абітурієнт лімітований: якщо університети призначили у той самий день творчий конкурс, він не може реалізувати своє право вибору, а змушений іти лише в один університет", - зазначила вона.

При цьому Гриневич додала, що міністерство оголосило всеукраїнський збір новації на 2019 рік у день оприлюднення результатів нинішньої вступної кампанії.

Нагадаємо, на вступ до вищих навчальних закладів для здобуття освітнього ступеня бакалавра в 2018 році подали заяви 146 тис. 85 абітурієнтів. За підсумками зовнішнього незалежного оцінювання 222 учасника змогли отримати максимальний бал за тест.

У квітні Міносвіти оприлюднило кількість бюджетних місць до вишів в 2018 році - 191,1 тис. осіб.

Списки претендентів на бюджетні місця у вишах були оприлюднені 2 серпня. Зокрема, рекомендації отримали 58 875 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування).

До 6 серпня включно приймалися документи на зарахування.

Як повідомила Гриневич, всього було зараховано 51 252 особи.

Наразі проходить переведення на вакантні місця бюджету. Воно повинне завершитися 18 серпня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів