Мін'юст звернувся до ЄСПЛ із проханням звільнити захоплених у полон українських моряків

Петренко зазначив, що до військовополонених не можуть застосовувати норми кримінального права

"112 Украина"

Міністерство юстиції України звернулося від імені Кабінету міністрів до Європейського суду з прав людини з проханням забезпечити звільнення захоплених у полон Росією українських моряків згідно з правилом 39. Про це заявив голова Мін'юсту Павло Петренко під час засідання Кабміну в середу, 28 листопада, передає "112 Україна".

"Ми звернулися від імені уряду до ЄСПЛ з вимогою застосувати 39-те правило, це негайне рішення щодо звільнення незаконно захоплених українських громадян на території РФ", - повідомив він.

Він уточнив, що згідно з нормами міжнародного права українські моряки є військовополоненими, а тому до них не можуть бути застосовані норми російського кримінального права.

Також міністр підкреслив необхідність виділення військовополоненим та їхнім сім'ям фінансової допомоги.

"Я думаю, що нам треба невідкладно, буквально протягом декількох днів ухвалити рішення щодо забезпечення фінансування витрат на адвокатів, які потрібні сім’ям, які представляють інтереси наших військовиків на території окупанта. Зі свого боку ми як Міністерство юстиції будемо надавати безкоштовну допомогу і за необхідності знайдемо людей, які також будуть допомагати нашим хлопцям у цій ситуації", - заявив Петренко.

Нагадаємо, 25 листопада Росія дала згоду на обстріл корабельної групи ВМС ЗСУ в Керченській протоці та захопила її екіпаж (23 українських військовиків).

В Україні це порахували відкритою військовою агресією та ініціювали запровадження воєнного стану, а також запросили допомоги США та ЄС.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів