Фото з відкритих джерел

Міністерство юстиції України запустило Єдиний реєстр боржників. Про це повідомляє прес-служба відомства.

5 січня цього року набули чинності положення Закону "Про виконавче провадження", якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться відомості про громадян і компанії, які згідно з рішеннями суду визнані боржниками і щодо яких відкрито відповідне виконавче провадження.

Відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, повинні бути відкритими та повинні розміщуватися на офіційному сайті Мін'юсту.

Виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов'язаний внести до реєстру відомості щодо боржників, які мають зобов'язання перед фізичними чи юридичними особами щодо судових рішень і рішень інших органів.

При цьому, в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація про боржників, щодо яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.

В той же час не підлягають внесенню відомості про боржників:

- Які є державними органами, органами місцевого самоврядування;

- які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;

- за рішенням немайнового характеру.

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду або в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Новини за темою: У Мін'юсті анонсували відкриття в поточному році магазинів у в'язницях і видачу ув'язненим зарплатних карт