Мін'юст з початку 2018 року стягнув з неплатників аліментів 4,1 млрд гривень, - Петренко

Це майже в два рази більше. чим було стягнуто в 2017 році

Фото з відкритих джерел

З початку 2018 року Міністерство юстиції України стягнуло на користь дітей 4,1 млрд гривень заборгованості по аліментах. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

"Стягнення на користь дітей, які живуть в неповних сім’ях, заборгованості зі сплати аліментів – один з пріоритетних напрямків роботи Мін’юсту. Закон #ЧужихДітейНеБуває2, який вступив в силу 28 серпня цього року, разом із новаціями попереднього закону від 6 лютого, надав виконавцям багато ефективних інструментів впливу на неплатників аліментів. Завдяки цьому за 11 місяців цього року державними виконавцями Мін'юсту стягнуто 4,1 млрд грн аліментів на користь дітей. Для порівняння: за аналогічний період минулого року було стягнуто 2,1 млрд грн", - повідомив глава міністерства Павло Петренко.

На даний момент, уточнив міністр, виконавці наклали понад 16,1 тисячі штрафів у розмірі 20% на заборгованості від 1 до 2 років, 11,4 тисячі штрафів у розмірі 30% на заборгованості від 2 до 3 років, і 34 тисячі штрафів у розмірі 50% заборгованості строком більше 3 років.

"Ще не по всіх провадженнях, де є заборгованість, виконавцями винесені відповідні постанови про накладення штрафу, адже це потребує часу. Ми щотижня відстежуємо кількість винесених постанов і їх кількість постійно зростає. Це питання знаходиться на контролі і жодному боржникові не вдасться уникнути відповідної санкції. Хочу наголосити, що ці штрафи ідуть безпосередньо дітям", - нагадав Петренко.

Він також повідомив, що виконавці склали понад 29,3 тисяч протоколів про адміністративні правопорушення, а суди винесли понад 2,5 тисяч постанов про стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

"У тому випадку, якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт, а у разі злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт до боржника буде застосована кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років", - пояснив міністр.

Ці заходи, впевнений Петренко, стимулюють боржників погасити свої заборгованості і не допускати застосування до них всього комплексу санкцій.

"Відносно 50,3 тисяч дітей уже погашено заборгованість по аліментах у повному обсязі. Крім цього, 41,9 тисяч сімей досягли згоди щодо сплати аліментів і відкликали виконавчі документи у зв’язку з відсутністю претензій до боржника", - повідомляють у міністерстві.

Раніше президент Петро Порошенко підписав закон, що передбачає скасування оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів.

Джерело: пресс-служба Минюст Украины

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів