Мін'юст ініціює скасування кримінальної відповідальності за несвоєчасну подачу е-декларації

Петренко зазначив, що 400 тисяч людей є заручниками ситуації під загрозою двох років ув’язнення

Міністр юстиції Павло Петренко РБК-Украина

Міністерство юстиції ініціює скасування кримінальної відповідальності для декларантів, які не подали електронну декларацію до 1 квітня 2017 року. Про це на засіданні Кабінету міністрів, яке транслював "112 Україна", сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Павло Петренко під час засідання уряду зазначив, що 400 тисяч людей є заручниками ситуації під загрозою двох років ув’язнення:

"400 тисяч чернеток – це не просто чернетки, це 400 тис. людей, які зараз є заручниками ситуації під загрозою двох років ув’язнення. Те, що розповідає керівник НАЗК, що вони фіксують факти входу – це теж неправда, я спеціально зайшов на сайт НАЗК – реєстр не працює. Зайти на сайт, задекларувати неможливо, ніхто це не фіксує. Не можуть бути 400 тис. людей заручниками безвідповідальності 4 персон", - прокоментував Петренко.

Після цього міністр юстиції оголосив таку пропозицію:
"У мене є наступна пропозиція. Ми як Мінюст готові спільно з Кабміном швидко розробити відповідні зміни до законодавства. Уряд не мав стільки часу приділяти цьому (НАЗК) органу, тому що він є незалежний. Але він фактично не працює. Я вважаю, що колегіальність цього органу – це була помилка, крім того, ще й інституційна помилка, колегіальна безвідповідальність".

"Я зараз читаю, що прості держслужбовці, депутати зараз знаходяться біля НАЗК, пробують потрапити на прийом до когось з керівників, на місці немає жодного", - повідомив Петренко.

Павло Петренко зазначив:
"Я вважаю, що це має бути одноособовий орган, і ми це обговоримо. Щодо 400 тис. людей, які є заручниками, якщо Держспецзв’язку буде спроможна зараз дати можливість подати декларації, всі хто не мав можливість подати, але подав чернетки, треба буде просити парламент, щоб він для цих людей фактично ввів відміну кримінальної відповідальності, не хочу говорити слово "амністія", і дав можливість ще подати декларації".

На думку Петренка, у подальшому треба провести незалежний аудит роботи НАЗК за останній рік:
"Далі треба провести незалежний аудит роботи НАЗК за останній рік і технічний аудит. Також пропонує проведення швидкого конкурсу із перезавантаження".

"Треба мати сміливість, якщо не можеш виконувати роботу, піти у відставку", - додав Петренко до заяви Володимира Гройсмана.

"НАЗК повинно терміново тим категоріям, які подають декларації до 1 травня, розіслати електронний лист, де написати, що можна подати декларацію до 1 травня, і прохання робити це не зараз, а через тиждень, щоб дати можливість іншим подати декларацію", - зазначив Петренко.

Щодо заяви Петренка Володимир Гройсман прокоментував:
"Закликаю всіх максимально включитися в процес завершення періоду декларування. Далі буде вже час модернізувати систему. Я просив би вас, пане міністре (Петренко, – ред.), включитися в процес, організаційно, законодавчо, як завгодно, внести пропозиції, які дадуть можливість вибудувати систему раз і назавжди. Ніхто нікому не дасть завалити систему. Це питання не політичної атаки. Це просто професійна непридатність", - заявив Гройсман.

Раніше голова Держспецзв'язку заявив, що на сьогодні робиться все, щоб система е-декларування відновила роботу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів