Міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі "112 Україна"
112.ua

Зарплата молодого вчителя у порівнянні із минулим роком підвищилася на 1200 грн, а вищої категорії - на 1900 грн. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час Години запитань до уряду 17 березня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Якщо це молодий вчитель, не має стажу і високої кваліфікаційної категорії, - якщо у 2017 році середня зарплата таких учителів становила орієнтовно понад 3,6 тис. грн, то зараз це понад 4,8 тис. Якщо ми візьмемо учителя вищої кваліфікаційної категорії, то середня зарплата з надбавками для вчителя вищої кваліфікаційної категорії у 2016 році становила трохи менше 5 тис. грн, зараз вона становить понад 6,8 тис. грн. Це якщо ми беремо середню заробітну плату з доплатами і якщо навантаження на один посадовий оклад 18 годин. Може бути більше, але це в тому випадку, якщо більше навчальне навантаження", - сказала Гриневич.

За її словами, такий рівень зарплат вчителів також незадовільний: "Зарплата вчителів, як і іншим педагогічним працівникам, має зростати".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що зарплати вчителів збільшаться на 50%.

112.ua