Матіос: Кожен, хто приїхав з війни на Донбасі, привіз із собою зброю

У головній військовій прокуратурі заявили, що наразі вже вилучено десятки тон вибухівки, сотні мін, тисячі гранат, десятки тисяч автоматів і пістолетів, мільярд патронів, які були незаконно вивезені з ООС

Анатолій Матіос http://rian.com.ua/

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що кожен військовий, який приймав участь в бойових діях на Донбасі привіз із собою зброю. Про це він повідомив  в ефірі "Вечірнього прайму" на "112 Україна".

Анатолій Матіос нагадав про важливість створення ДБВЮ:

"Державне бюро військової юстиції повинно опікуватися захистом прав і контролем за дотриманням закону військових, їх у державі є майже 400 тис. зараз. А ще майже 300 тис. людей, які звільнилися, пройшли війну і мають, кожен другий має той чи інший різновид посттравматичного розладу. І це біле-чорне, коли несправедливість б’є прямо в обличчя призводить до того, що право робиться на місці", - додав головний військовий прокурор.

Також Матіос заявив, що кожен військовий, який приймав участь в бойових діях на Донбасі привіз із собою зброю:

"Кожен, хто приїхав з війни, привіз з собою зброю у тій чи іншій мірі. Ми взяли статистику і запросили інформацію по всіх правоохоронних структурах про кількість втраченої з тих чи інших обставин зброї. Десятки тисяч. Це не гладкоствольна мисливська зброя. Десятки тон вибухівки, сотні мін, тисячі гранат, десятки тисяч автоматів і пістолетів, мільярд патронів у державі облікованих, тих, що вилучили", - додав він.

На думку Матіоса, військовики повинні мати право на те, щоб їх не судили цивільні суди, і ДБВЮ може стати аналогом військової поліції.

Відзначимо, що відповідний законопроект було зареєстровано в Раді групою народних депутатів 21 травня 2018 року.

Відповідно до нього, бюро буде самостійно виявляти і вносити до ЕРДР відомості про кримінальні правопорушення, віднесені до його підслідності, здійснювати досудові розслідування. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів