Масові затримання журналістів у Білорусі: Слідчий комітет відпустив редактора Tut.by

Слідчий комітет Білорусі відпустив на свободу Галину Уласик

У Білорусі після допиту відпустили головну редакторку Tut.by Галину Уласик tut.by

Слідчий комітет Білорусі відпустив на свободу редактора інтернет-видання Tut.by Галину Уласик. Про це повідомляє Tut.by.

"Стало відомо, що редактора Tut.by Галину Уласик відпускають після допиту в Слідчому комітеті. Вона залишила будівлю СК", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що Уласик пояснили, в чому її звинувачують, але вона дала підписку про нерозголошення, тому про справу говорити не може.

Уласик повідомила, що стаття, за якою затримували представників ЗМІ, не передбачає тримання під вартою.

"Вони мають право лише затримати на три доби. Теоретично вони протягом трьох діб мають всіх відпустити", – розповіла редактор видання Tut.by.

Нагадаємо, що 7 серпня силовики прийшли з обшуком до редакції Tut.by і в агентство БелаПАН, а також додому до журналістки агентства "БелаПАН" Тетяні Коровенкової. У результаті було затримано головного редактора інтернет-видання Tut.by Марину Золотову, редактора новин Tut.by Ганну Калтигіну і журналістку агентства "БелаПАН" Тетяну Коровенкову. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох співробітників Tut.by - Уляни Бобоїд, Галини Уласик, Дмитра Бобрика та Анни Єрмачонок. Затриманих підозрюють у зломі сайту державного інформагентства "БелТА".

У МЗС Білорусі заявили, що арешт журналістів не має політичного підґрунтяРада Європи звернулася до влади Білорусі із закликом звільнити журналістів. 

8 серпня стало відомо, що обшуки в журналістів тривали - обшук у редакції Tut.by закінчено, проте співробітники слідчого комітету прийшли з обшуком в інші підрозділи компанії. Було затримано Олексія Жукова (раніше працював у газеті "Білоруси і ринок", очолював журнал "Білоруське сільське господарство"). 

Пізніше було затримано ще чотирьох журналістів порталу про нерухомість Realt.by Ігоря Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецького. Пізніше їх відпустили на свободу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів