Майже третину України забруднено вибухонебезпечними предметами, - ДержНС

З 2014 року на звільнених територіях Донбасу перевірено понад 25 тис. га території та знешкоджено 160 тис. вибухонебезпечних предметів

Фото з відкритих джерел

Унаслідок минулих воєн і нинішньої збройної агресії Росії проти України до третини території країни забруднено вибухонебезпечними предметами. Про це на засіданні Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС повідомив голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, передає Liga.net.

За його словами, ДержНС у співпраці з міжнародними організаціями склала електронну базу даних, в якій зібрано інформацію щодо місцезнаходження вибухонебезпечних предметів.

"Встановлено, що майже 30% території держави забруднено небезпечними предметами внаслідок минулих воєн й агресії з боку Росії. Зокрема, понад 4 тис. ділянок визначено як ймовірно забруднені вибухонебезпечними предметами, а це 1 млн 146 тис. га. Підтверджено наявність вибухонебезпечних предметів на загальній площі 453 тис. га", - повідомив Чечоткін.

Особливо гостро це питання стоїть на звільнених територіях Донецької (238 тис. га) і Луганської (197 тис. га) областей. В Одеській області - 42,8 тис. га, в Київській області - 30,4 тис. га, Харківській - 18,1 тис. га, Житомирській - 1,4 тис. га, Миколаївській - 1,3 тис. га.

Водночас з початком російської агресії на території України з'явилися мінні поля, нові види боєприпасів, міни-пастки та інші небезпечні вибухові пристрої, часто замасковані під предмети повсякденного вжитку.

З 2014 року на звільнених територіях Донбасу перевірено понад 25 тис. га території та знешкоджено 160 тис. вибухонебезпечних предметів.

Під час ліквідації наслідків вибухів на складах боєприпасів поблизу Балаклії, Калинівки, Сватового очищено понад 66 тис. га, знешкоджено 45 тис. вибухонебезпечних предметів.

Зазначимо, що після початку війни на сході України в 2014 році величезну кількість мін і боєприпасів, якими усіяно периферійні території, забрали життя понад 600 осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів