zn.ua

Лише 25% українців знають, як буде працювати безвізовий режим з ЄС. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, які публікує представництво ЄС в Україні.

Тільки 25% опитаних змогли правильно відповісти на питання, скільки часу можна буде перебувати на території ЄС в умовах безвізового режиму. У той же час 20% респондентів вважають, що безвізовий режим дозволить залишатися в ЄС довше 90 днів у будь-який 180-денний період. Лише 33% респондентів назвали наявність біометричного паспорта однією з необхідних умов для перетину кордону Шенгенської зони без візи.

"Моніторинг ЗМІ показує, що в медіа небагато інформації про механізм безвізового режиму, його переваги, можливості і вплив на життя українців. 5% повідомлень у пресі на цю тему містили аналітику, інші - короткі звіти про процес отримання безвізу. Крім того, принцип дії безвізу та правила перетину кордону оповиті міфами", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: "Зіпсували День Росії". Реакція соцмереж на український безвіз

У представництві ЄС зазначають, що ці дослідження є підготовчим етапом довгострокової всеукраїнської комунікаційної кампанії, яка буде проведена до початку і після введення безвізового режиму.

Нагадаємо, Європарламент сьогодні 6 квітня проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС.

За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75, 36 утрималися. Під час голосування сталася плутанина - не всі відразу зрозуміли, є безвиз в України чи ні. Спочатку депутати голосували за поправку проти безвізу, яку внесли кілька парламентаріїв від Німеччини, Франції і Великої Британії. Депутати її не підтримали.

Тепер 26 квітня це рішення мають затвердити посли ЄС.