Вантажний автомобіль з Львівським сміттям у Тернопільській обл.
ГУ Національної поліції в Тернопільській області

Сміття зі Львова будуть приймати 19 полігонів області. Про це йдеться в меморандумі, підписаному обласною та міською владою, а також органами місцевого самоврядування регіону, повідомляє прес-служба мерії Львова.

Меморандум передбачає утилізацію сміття на полігонах області протягом двох років. Сміття будуть вивозити в 19 міст - Броди, Буськ, Борислав, Белз, Великі Мости, Дрогобич, Жидачів, Золочів, Миколаїв, Мостиська, Новояворівськ, Перемишляни, Рава-Руська, Радехів, Самбір, Сокаль, Стрий, Старий Самбір і Червоноград.

Обласна влада зобов'язується виділити кошти з фонду охорони природи на поліпшення матеріально-технічної бази та рекультивацію полігонів, які будуть приймати відходи. Міська влада теж дасть грошей - 70 млн гривень щорічно. Мерія Львова тепер повинна укласти договори з підприємствами, обслуговуючими полігони, терміном на 24 місяці. Органи місцевого самоврядування повинні вирахувати спеціальні тарифи для поховання львівського сміття.

"Ми будемо допомагати міським радам через виділення субвенцій для того, щоб вони ці кошти могли, в першу чергу, витрачати на процес рекультивації існуючих полігонів та на вирішення тих соціальних проблем, які є першочерговими", - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Міська влада Львова має намір побудувати завод з переробки сміття і приймати там відходи з інших міст.

Зараз, за словами Садового, переповненими залишаються 20% сміттєвих майданчиків у Львові.

Зазначимо, проблему львівського сміття загострила пожежа на Грибовичському звалищі в травні 2016 року, після якого на полігон припинили відвантажувати відходи. Львівська влада намагалися домовитися про вивезення сміття в інші регіони, але наразилася на протести мешканців. Через ситуацію зі сміттям діяльність міського голови піддавалася критиці з боку президента і прем'єра. Зокрема, Петро Порошенко говорив, що Садовий "за два з половиною мерських строки не зміг вирішити найгостріше комунальне питання і буквально засипав сміттям найкрасивіше європейське місто України".