ZAXID.NET

Депутати Львівської обласної ради на найближчій сесії вирішать питання про подальшу реконструкції монументу загиблим полякам у Гуті Пеняцькій. Про це заявив заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, передає "Укрінформ".

Також він повідомив, що з надгробків, які розмалювали вандали, вже змили написи.

"Версія про те, що могилу поляків зруйнували місцеві жителі, не витримує ніякої критики. Це зробили певні сили, які не хочуть українсько-польського порозуміння. На черговому засіданні сесії облради буде прийнято рішення щодо акту вандалізму і відновлення монумента в Гуті Пеняцькій. Спільно з польською стороною будемо працювати над механізмом відновлення пам'ятника", - наголосив Гірняк.

Заступник голови облради не впевнений, що це вдасться зробити до 28 лютого - річниці трагедії, коли вшанувати жертв масового знищення жителів Гути Пеняцькій сюди традиційно з'їжджаються рідні загиблих з України та Польщі. Разом з тим він підкреслив, що слід подбати і про українських монументах, зруйнованих на території Польщі. В їх знищенні простежується той самий почерк.

Нагадаємо, в с. Гута Пеняцька Бродівського району Львівської області невідомі на різдвяні свята пошкодили пам'ятник з прізвищами поляків, убитих гітлерівцями в 1944 р., обмалювавши його синьо-жовтого та червоно-чорною фарбою. Відразу після цього в Польщі заявили, що направлять Києву ноту протесту, і стримали обіцянку.

Поліція Львівської області відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 161 ("Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань") Кримінального кодексу України.