Луценко: Україна звернеться до Чорноморського співробітництва, якщо підтвердиться загроза екологічної катастрофи через Керченський міст

Також з іноземними колегами опрацьовують перспективи санкцій і заочного засудження

Генеральний прокурор України Юрій Луценко З відкритих джерел

Якщо експертиза підтвердить загрозу екологічної катастрофи, до якої призведе будівництво Керченського мосту в окупованому Криму, Україна звернеться до країн Чорноморського співробітництва для проведення слідства. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна".

"В рамках кримінального провадження кримської прокуратури відбувається екологічна експертиза, і в разі, якщо вона підтвердить ймовірність екологічної катастрофи, ми плануємо звернутися до країн Чорноморського співробітництва - до Болгарії, Грузії, Румунії, Турецької Республіки - з пропозицією створення в рамках Європейської конвенції про взаємодопомогу по кримінальних справах спільної слідчої групи для проведення досудового слідства, а потім і слідства щодо будівництва цього мосту. Відповідно, як перспективи заочного засудження, так і економічні санкції, ми відпрацьовуємо з нашими закордонними колегами", - заявив Луценко.

Новини за темою: В окупованому Криму заявляють про зрив термінів будівництва дороги до Керченського мосту

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко доручив подати в суд на Російську Федерацію за екологічний збиток від спорудження Керченського мосту.

Посол США в Україні Марі Йованович висловила впевненість, що будівництво Росією мосту через Керченську протоку заважає транспортному сполученню України з міжнародними ринками.

Новини за темою: Всі залучені до будівництва Керченського мосту компанії потраплять під міжнародні санкції, - Петренко

Українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво моста в 2014 році – після анексії Криму Росією.

Незважаючи на це, роботи зі зведення мосту почали в травні 2015 р. Згідно з попередніми розрахунками, завершити будівництво планували в 2018 р., однак згодом ці терміни перенесли на рік.

Новини за темою: Україна подасть до суду на РФ через екологічну шкоду від будівництва Керченського мосту

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів