Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська в студії "112 Україна". 20.01.2017
112.ua

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська розраховує, що Україна виграє позов у Міжнародний суд ООН щодо дискримінації кримських татар в окупованому Криму. Про це вона повідомила в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Я займалася виключно питаннями дискримінації і можу сказати, що тут справді всі шанси на те, щоб виграти цю справу. Один з елементарних прикладів, щоб пояснити, чому це є дискримінацією: якщо кримським татарам забороняють будь-які мирні зібрання на території окупованого Криму, то так званих "нічних вовків" (це група байкерів) дозволяють навіть провести мирне зібрання і проїхати байками по території, яка зазвичай є пішохідною. Тобто там, де забороняють кримським татарам все що завгодно, тут дозволяється те, що заборонено традиційно. Це один з доказів дискримінації, яке фігурує в нашому позові. Таких доказів багато, це лише один з елементарних. ... Я дуже розраховую на те, що цей позов буде виграно Україною", - заявила Лутковська.

Як повідомлялося, в рамках позову в Міжнародний суд ООН Україна вимагає від Росії припинити переслідування кримських татар і відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

У листопаді 2016 р. Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал, Нідерланди) вважає ситуацію в аннексированном Криму рівнозначною міжнародного збройного конфлікту між Україною і Росією.