Лутковська просить Матіоса повідомити про результати перевірки фактів незаконного затримання цивільних на Донбасі

Військова прокуратура зобов'язалася провести розслідування випадків тривалого незаконного тримання цивільних осіб

Валерія Лутковська З відкритих джерел

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до головного військового прокурора Анатолія Матіоса з проханням повідомити про результати перевірки фактів незаконного затримання цивільних осіб, зазначених у спільній доповіді Amnesty International і Human Rights Watch, і вжитих у зв'язку з цим заходів. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Нагадаємо, 21 липня 2016 року Amnesty International та Human Rights Watch опублікували спільну доповідь "Тебе не існує. Довільні затримання, насильницькі зникнення і тортури на сході України". Зокрема у доповіді наводяться випадки насильницьких зникнень на територіях, підконтрольних уряду України, і докази незаконних та неофіційних тримань під вартою в будівлях СБУ в Харкові, Краматорську, Ізюмі та Маріуполі.

Як повідомили ці міжнародні організації, військова прокуратура зобов'язалася провести розслідування випадків тривалого незаконного затримання цивільних осіб в неофіційних місцях тримання під вартою українською владою, які сталися в основному в 2015 році і першій половині 2016 року.

Новини за темою: Один з колишніх бійців "Торнадо" визнав свою провину в тортурах і викраденні, - прокуратура

Лутковська у своєму зверненні ще раз зазначила, що згідно з міжнародним правом в області прав людини і міжнародним гуманітарним правом забороняється незаконне тримання осіб під вартою, катування та інше жорстоке поводження, що принижує гідність.

"Згідно до міжнародних стандартів по кожній заяві про катування і жорстоке поводження повинно бути проведено ефективне розслідування, та за наявності достатніх доказів винуватці повинні бути притягнуті до відповідальності", – йдеться у зверненні.

Як повідомлялося, 5-9 вересня Україну збираються відвідати члени підкомітету ООН з попередження тортур та інших жорстоких, нелюдських та принижуючих гідність видів поводження і покарання.

Раніше делегація підкомітету ООН з попередження тортур призупинила свій візит в Україну після того, як їй було відмовлено в доступі до місць у декількох районах країни, де, за її підозрою, співробітники СБУ можуть незаконно утримувати людей.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів