Лікарчук: Причина обшуків в УЦОЯО – помста за результати зовнішнього оцінювання
Раніше правоохоронні органи вилучили комп'ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності посадових осіб УЦОЯО
19:35 21.07.2015
Причина обшуків в Українському центрі оцінювання якості освіти – помста за результати зовнішнього оцінювання. Про це журналістам розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук.
"Що стало причиною цих слідчих дій, моя версія одна - це помста за результати зовнішнього оцінювання", - зазначив Лікарчук, підкресливши, що інших версій у нього немає.
Раніше повідомлялося, що в ході спецоперації 21 липня Генеральної прокуратури України (ГПУ), Служби безпеки (БО) та Міністерства внутрішніх справ України (МВС) було вилучено комп'ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності посадових осіб Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
ГПУ повідомляє, що є підстави вважати, що деякі керівники УЦОЯО Міністерства освіти і науки України зловживають своїм службовим становищем, надаючи переваги в доступі до вищої освіти та отримання нагород. Також, імовірно, службовці шахраювали з отриманням бюджетних місць у ВНЗ України.
Зазначимо, що у Міносвіти заявили, що обшуки в УЦОЯО не несуть загрози для вступної кампанії. Уточнюється, що обшук у приміщенні Українського центру оцінювання якості освіти проводиться за рішенням Печерського районного суду.
Нагадаємо, що Український центр оцінювання якості освіти створено в 2005 році. Його завдання – підготовка, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторинг якості освіти.