Лідери ЄС у спільній заяві засудили російські кібератаки проти ОЗХЗ

З спільним коментарем даних розвідки Нідерландів про атаку на ОЗХЗ виступили Туск, Юнкер і Могеріні

AFP

Президент Європейської ради Дональд Туск, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер і представниця ЄС з закордонних справ Федеріка Могеріні виступили зі спільною заявою, в якій засудили проведення Головним розвідувальним управлінням РФ кібератак проти офісів ОЗХЗ. Текст був оприлюднений на сайті представництва ЄС в Україні.

"У квітні Головне розвідувальне управління Росії (ГРУ) провело ворожу кібероперацію проти офісів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі. Розвідка Нідерландів у співпраці із Об’єднаним Королівством стали на заваді цій операції. Окрім того, сьогодні, 4 жовтня, уряд Великобританії повідомив, що він виявив таке: безліч кібер-суб’єктів, які, як відомо, вчиняють кібератаки по всьому світу, насправді є Головним розвідувальним управлінням Росії (ГРУ).  ", - нагадали автори заяви.

"Ми серйозно стурбовані цією спробою підірвати репутацію Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Вона є шанованою міжнародною інституцією, що знаходиться у Нідерландах. Цей агресивний акт показав зневагу до важливої мети ОЗХЗ. Відповідно до мандату Організації Об’єднаних Націй, вона прагне викорінити зброю в усьому світі", - заявили Туск, Юнкер і Могеріні.

У заяві вони також відзначили, що засуджують такі дії.

"Вони підривають міжнародне право і міжнародні інституції", - зазначають автори заяви.

Раніше повідомлялося, що Мін'юст США звинуватив співробітників Головного розвідувального управління РФ у проведенні кібератак на ФІФА, Міжнародне антидопінгове агентство (WADA), ОЗХЗ, хімічні лабораторії у Великобританії і Швейцарії.

Джерело: Представительство ЕС в Украине

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів