В’ячеслав Кириленко
Фото з відкритих джерел

Якщо після Євробачення-2017 виникне питання санкцій проти України у зв'язку з неучастю російської конкурсантки Юлії Самойлової в Євробачення-2017, Київ додатково роз'яснить ситуацію Європейському мовному союзу. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, передає "Обозреватель".

"Вважаю, що наша позиція буде сприйнята членами EBU. Якщо ж після конкурсу виникне питання будь-яких санкцій проти України у зв'язку з неучастю Росії, будемо додатково роз'яснювати ситуацію. Заборона на в'їзд Самойловій може мати якісь наслідки, а може не мати жодних. Для будь-яких негативних наслідків повинно бути консолідоване рішення EBU, а це рішення передбачає спеціальні процедури голосування", - додав Кириленко.

Також він зазначив, що навряд чи всі в ЄВС є "великими друзями Кремля".

Як повідомлялося, раніше гендиректор Європейської мовної спілки (ЄМС) Інгрід Делентре повідомила прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману про намір багатьох країн-учасниць Євробачення-2017 відмовитися від участі в конкурсі через введення СБУ трирічної заборони на в'їзд в Україну російській учасниці Юлії Самойловій. За її словами, жодна країна раніше не блокувала участь у конкурсі, і ця заборона на в'їзд російській учасниці спільнотою розцінюється як неприпустима. "Відсутність взаємно прийнятого рішення поставить під загрозу майбутню участь України в "Євробаченні", - додала вона.