Київ та Кіровоградська область перейшли на цифрове мовлення, інші регіони - з 31 серпня

Зміни не торкнуться абонентів кабельного телебачення і власників супутникових антен

Ілюстративне фото З відкритих джерел

У Києві та Кіровоградській області з 31 липня аналогове телебачення припинило мовлення, а 31 серпня - на всій території України. Телеканали країни переходять на цифрове мовлення. Про це йдеться в повідомленні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. 

Згідно з постановою Кабінету міністрів, в Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2.

"Це означає, що аналогове телебачення буде неодмінно вимкнено на заміну більш прогресивному цифровому стандарту, перевагами якого є висока якість телевізійного сигналу та більша кількість програм", - йдеться у документі. 

Зазначено, що такі зміни не торкнуться абонентів кабельного телебачення і власників супутникових антен. Наразі (після анексії Криму та окупації частини території Донецької та Луганської областей) в 143 населених пунктах України працює багатоканальна цифрова телемережа у складі чотирьох мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 і МХ-5. Цифровими передавачами для безкоштовного перегляду поширюється 28 загальнонаціональних телеканалів і 4 регіональні телеканали в кожній із областей України.

У Києві на 41 і 43 телевізійних каналах поширюються по 10 цифрових програм двох локальних мультиплексів, які можна переглядати безкоштовно.

Таким чином Нацрада з питань ТБ закликає телерадіоорганізації проінформувати населення про перехід на цифрове мовлення. 

Також регулятор закликає дистриб'юторів цифрового обладнання збільшити поставки тюнерів та телевізорів для прийому цифрового сигналу. Зокрема попит серед населення може збільшитися на тюнери і телевізори, які можуть приймати ефірне телебачення в стандарті DVB-T2 (MPEG-4), а також DAB+. 

Раніше в Україні набув чинності закон № 2244-VIII  про тимчасові дозволи на мовлення в районі АТО. Згідно з документом, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може видавати дозволи на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення. Йдеться про райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України, зокрема Кримом, а також райони Донецької і Луганської областей. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів