Кулеба: Дипломати всіх рівнів ведуть перемовини щодо звільнення політв'язнів Кремля

Раніше Європарламент ухвалив резолюцію, що закликає негайно звільнити українця Олега Сенцова. Проте Дмитро Кулеба заявив, що Європарламент не має важелів застосовувати якісь заходи для забезпечення виконання цієї резолюції

Радио Свобода

Постійний представник України при Раді Європи розповів про те, що дипломати всіх рівнів ведуть перемовини щодо звільнення політв'язнів Кремля. Про це Дмитро Кулеба заявив в ефірі "112 Україна".

Сьогодні Європарламент ухвалив резолюцію, що закликає негайно звільнити українця Олега Сенцова. Проте Дмитро Кулеба заявив, що Європарламент не має важелів застосовувати якісь заходи для забезпечення виконання цієї резолюції.

"Але зараз той момент, коли потрібен тиск в усіх формах, починаючи від якихось флешмобів і закінчуючи переговорами на рівні голів держав, для того, щоб донести до президента Путіна простий сигнал – що це проблема, за нею усі стежать і забути, забалакати її не вийде, тому треба приймати рішення. А єдине рішення у цій ситуації має бути звільнення. Це все частина глобального тиску, і резолюція Європарламенту є надзвичайно важливим елементом", - зазначив Кулеба.

Також постійний представник України при Раді Європи додав, що наразі дипломати всіх рівнів ведуть перемовини щодо звільнення політв'язнів Кремля:

"Переговори йдуть на усіх рівнях, президент говорив з Путіним (президентом РФ, - ред.) з цього приводу, працюють дипломати на усіх рівнях, ми у Раді Європи працюємо теж для того, щоб Путін відчув, що це реально проблема і її потрібно вирішувати", - зазначив Кулеба.

"Дуже прикро, але вимушений констатувати, що саме страждання і загроза смерті наших в'язнів – це зараз єдине, що здатне розбурхати і змусити прокинутися наших партнерів", - додав він.

Нагадаємо, Олег Сенцов, якого затримали в Криму в 2014 році за звинуваченням у нібито підготовці терактів і засудили до 20 років колонії, з 14 травня продовжує безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв'язнів, яких тримають у російських тюрмах. Наразі він перебуває у медчастині колонії та припиняти голодування не планує.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів