Кровопролиття чи насильства після Томосу не буде, а майно належатиме громадам, - Філарет

На його думку, через утвердження єдиної помісної православної церкви можливо подолати розкол в українській церкві

Фото з відкритих джерел

Через утвердження єдиної помісної православної церкви можливо подолати розкол в українській церкві, кровопролиття чи насильства після Томосу не буде, а майно належатиме громадам. Про це сказав Патріарх Філарет, передає прес-служба Української православної церкви Київського патріархату.

"Ніякого насильства після Томосу не буде, а майно належатиме громадам, як і тепер. Перед святкуванням наш Синод на засіданні прийняв послання, в якому сказано: "Ми категорично відкидаємо усі звинувачення супротивників у тому, що Томос про автокефалію спричинить протистояння чи навіть кровопролиття. Навпаки – тільки через утвердження єдиної помісної православної церкви в Україні можливо і подолати церковне розділення, і досягнути суспільного миру. Також там сказано: "Звершити це можливо лише шляхом Богом заповіданих любові та миру, без насильства", - розповів Філарет.

Новини за темою: Томос із відтермінуванням: Чому відкладається надання автокефалії українській церкві

Патріарх підкреслив, що головною метою є єдність вірян.

"І це не просто наші слова – це наше переконання. Тому що наша мета – не храми, не майно, а єдність віруючих", - зазначив він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко стверджує, що отримання Україною Томосу про автокефалію завершить утвердження її незалежності і самостійності.

Зазначимо, що 28 липня Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір надати автокефалію Українській православній церкві. 

19 квітня Верховна Рада 268 голосами народних депутатів підтримала звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православній церкві України. Пізніше стало відомо, що Вселенський Патріархат починає консультації із сестринськими церквами з питання надання автокефалії УПЦ.

Зазначимо, що з початку 90-х в Україні є відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус має Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

Крім того, в Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів