Косюк: Досвід МХП у виробництві біогазу необхідно переносити в громади

За його словами, енергетичну незалежність країни потрібно розпочинати з енергетичної незалежності громади

Косюк пресс-служба

Впровадження проектів з відновлювальної енергетики у громадах позитивно позначиться на їх енергоефективності та пришвидшить процес децентралізації. У цьому переконаний голова ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрій Косюк, зазначає видання "Сегодня".

За його словами, енергетичну незалежність країни потрібно розпочинати з енергетичної незалежності громади.

“Енергетичну незалежність країни необхідно починати з впровадження відновлювальної енергетики у громадах. Для цього є приклад успішного досвіду виробництва біогазу, який МХП реалізував ще у 2012 році, та досвід інших європейських компаній. Реалізація таких проектів одразу зніме навантаження з бюджетів ОТГ та пришвидшить процес децентралізації”,- зазначив Юрій Косюк.

Він наголосив, що в разі наявності сміттєзвалищ на території ОТГ громада зможе повністю перейти на своє енергозабезпечення.

"Якщо на території конкретних об'єднаних територіальних громад є полігон твердих побутових відходів, який забезпечує постійний обсяг сировини, то така громада зможе вирішити питання енергоресурсів самостійно. Цілі міста можуть грітися від власних відходів і платити копійки за комуналку”, - додав Юрій Косюк.

Голова МХП закликав владу розробити державні механізми кредитування та дотацій для програм енергоефективності громад, а місцеві органи самоврядування взяти на себе відповідальність за енергонезалежність громад та країни.

“Основне завдання кожної ОТГ - домогтися незалежності у своїй діяльності від зовнішніх чинників, а завдання уряду - всіляко допомагати їм у цьому. Наша компанія розглядає такі проекти як реальний крок до енергонезалежності України, тому завжди готова ділитися своїм досвідом і практикою з іншими”, - підсумував Юрій Косюк.

Раніше, глава ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк в інтерв'ю газеті "Факти" заявив, що сьогодні українська продукція складає реальну конкуренцію продукції світових виробників.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів