Корупційна монополія на ринку сірчаної кислоти вдарить по іміджу України на міжнародній арені, – політолог

Як зазначив Кучухідзе, якщо Україна починає ефективно боротися з корупцією, це дозволить наповнювати бюджет засобами, що відкриває шлях для економічного зростання

Поява в Україні корупційної монополії на ринку сірчаної кислоти негативно позначиться на іміджі країни на міжнародній арені, вважає політолог-міжнародник Антон Кучухидзе, повідомляє uaprom.

"Наші західні партнери – США і ЄС очікують від України економічного зростання та боротьби з корупцією. Будь-яка сфера економіки, де держава виступає монополістом, розглядається ними через призму корупції. Їм не подобається погана боротьба з корупцією на держпідприємствах", - сказав він.

За його словами, поява нової монополії, наприклад, на ринку сірчаної кислоти, яку лобіюють держпідприємства (Східний ГЗК і "Сумихімпром", - ред.), за якими тягнеться довгий корупційний шлейф, негативно позначиться на іміджі України на міжнародній арені.

"У ЄС і США не можуть зрозуміти: якщо підприємство працює в "мінус", то яким чином можуть виплачуватися зарплати, ведеться господарська діяльність тощо. А у нас навпаки, використовуючи адмінресурс, держпідприємства намагаються підім'яти під себе ринок. А потім ці ДП починають неформально контролювати. Ось проти чого Захід і виступає", - зазначає експерт.

Як зазначив Кучухідзе, якщо Україна починає ефективно боротися з корупцією, це дозволить наповнювати бюджет засобами, що відкриває шлях для економічного зростання.

"За прогнозами МВФ, якщо б Україна до 2015 року виконала всі умови, про які домовлялася, то з 2016 року вони припускали 2%-е зростання українського ВВП щорічно", - констатував експерт.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів