ВМС України продовжать використовувати Керченську протоку для проходу своїх кораблів, - Полторак

В іншому випадку, за словами міністра оборони, Україна може втратити Азовське море

Міністр оборони України Степан Полторак З відкритих джерел

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що Військово-морські сили України продовжать використовувати Керченську протоку для проходу своїх кораблів. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Прямий".

"Коли будемо готові до наступного переходу для проведення ротації наших підрозділів, ми здійснюватимемо такі самі проходи з виконанням усіх міжнародних норм і прав. До цього часу, я думаю, міжнародний тиск на Росію дасть їй зрозуміти, що вона не виконує міжнародних зобов'язань", - заявив Полторак.

Він підкреслив, що Україна не може відмовитися від права проходу через Керченську протоку.

"Якщо ми сьогодні відмовимося від проходу через Керченську протоку, це означатиме, що Росія повністю окупувала Азовське море, і ми втратимо ще одну територію. Ми собі цього дозволити не можемо", - додав міністр оборони.

Новини за темою: У МЗС Німеччини пропонують розширити місію ОБСЄ на Азовське море

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя.

Поблизу Керченської протоки їх разом з екіпажем захопили прикордонні наряди РФ, хоча про плановий перехід корабельної групи ВМС ЗСУ російську сторону повідомляли заздалегідь.

В Україні це визначили як відкритий акт агресії, відповідно оголосили про запровадження воєнного стану в країні та запросили міжнародної допомоги.

Своєю чергою прокуратура і Служба безпеки України розпочала невідкладні слідчі дії за епізодом поблизу Керченської протоки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів