Комітет з монетарної політики рекомендував НБУ зберегти облікову ставку на рівні 30%

За підсумками засідання регулятор повідомив, що "з метою закріплення позитивних тенденцій на грошово-кредитному ринку доцільно збереження облікової ставки на існуючому рівні"

З відкритих джерел

Комітет з монетарної політики рекомендував НБУ зберегти облікову ставку на рівні 30%. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку за підсумками чергового засідання Комітету з монетарної політики.

"22-23 квітня 2015 відбулося чергове засідання Комітету з монетарної політики Національного банку України, на якому було прийнято рішення рекомендувати правлінню Національного банку України не змінювати діючий рівень облікової ставки 30%. З метою закріплення позитивних тенденцій на грошово-кредитному ринку доцільно збереження облікової ставки на існуючому рівні", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: НБУ змушений тримати ставку рефінансування на рівні 30% через загрозу розкручування інфляції, - Гонтарева

На думку комітету, для поступового зниження інфляції необхідно зберегти стабільність на валютному ринку, оскільки це дозволить усунути негативні інфляційні і девальваційні очікування. Члени комітету зазначили, що "за відсутності зовнішніх шоків ризики для стабільності гривні зменшаться, що дозволить перейти до пом'якшення грошово-кредитної політики".

Нагадаємо, облікова ставка була підвищена до 30% 4 березня. До цього діяла ставка 19,5%. Цей рівень був встановлений в лютому 2015 року, а до цього з листопада 2014 року була встановлена на рівні 14%. Вище нинішнього рівня облікова ставка Національного банку була в 2000 році - в межах 35-32%.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів