Комісія з питань громадянства при президенті не розглядала питання припинення громадянства Артеменка, - нардеп

"Була комісія минулого тижня з питань громадянства, де не розглядали питання пана Артеменка", - Пацкан

112.ua

Комісія з питань громадянства при президентові України на своєму засіданні минулого тижня не розглядала питання припинення громадянства позафракційного народного депутата України Андрія Артеменка. Про це повідомив член комісії, народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенко", член комітету з прав людини Валерій Пацкан в ефірі "112 Україна".

"Була комісія минулого тижня з питань громадянства, де не розглядали питання пана Артеменка. Він також звернувся до мене як до члена комісії з листом. Але відповіді у мене поки немає", - сказав Пацкан.

"Коли буде винесено на розгляд комісії це питання, я зможу прокоментувати. Після цього буде прийнято рішення президента на підставі матеріалів комісії - позбавити або немає громадянства", - сказав Пацкан.

Також Пацкан зазначив необхідність прийняти зміни в законодавство щодо припинення українського громадянства осіб з множинним громадянством.

Раніше народний депутат Андрій Артеменко назвав необґрунтованим можливе позбавлення його громадянства України і буде його оскаржувати у разі підтвердження інформації.

Як повідомлялося, нардеп Олег Ляшко заявив про те, що президент Петро Порошенко в суботу, 29 квітня, підписав указ про припинення громадянства нардепа Андрія Артеменка.

Нагадаємо, раніше нардеп Андрій Артеменко заявив, що передав екс-раднику президента США Дональда Трампа Майкла Флінна план по врегулюванню ситуації в Україні. План передбачає, зокрема, винесення на референдум питання передачі Криму в оренду Росії, встановлення контролю України над неконтрольованої частиною кордону на сході, створення фонду відновлення Донбасу і згодом – зняття санкцій з Росії. Про це повідомило видання The New York Times.

Крім того, Артеменко нібито надав доказів корупційної діяльності президента Петра Порошенка, які включали назви компаній і номери банківських переказів. На його думку, це повинно допомогти змістити Порошенка з посади і привести до влади в Києві новий уряд, не так вороже налаштований по відношенню до Росії. Реакція на "план Артеменко" в Україні послідувала негайно: його виключили з фракції РПЛ, а запропоновані ініціативи засудили як у парламенті, так і в суспільстві. Прокуратура АРК відкрила за даним фактом кримінальну виробництво, а Артеменко навіть встигли допитати в якості свідка. В Адміністрації президента України "план Артеменко" назвали фейком і заявили, що територією не торгують; глава МЗС Павло Клімкін позначив його як свідоме здачу Криму, а в Кремлі заявили, що про такому плані нічого не знають.

Раніше генпрокурор України Юрій Луценко показав копію канадського паспорта позафракційного нардепа Андрія Артеменка. Це відбулося 15 березня після засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Артеменко не заперечує, що у нього є канадський паспорт. У ГПУ підтвердили інформацію про прохання до Авакову ініціювати процедуру позбавлення громадянства України нардепа Артеменко.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів