Кольченко припинив голодування: Занадто слабкий

"Сподіваюся, він на мене не буде сердитися через те, що я так швидко здався", - написав він у переданому адвокату листі

Олександр Кольченко Nikolay Shchur Facebook

Олександр Кольченко, український політв'язень, якого засудили в Росії до 10 років позбавлення волі, оголосив про припинення голодування, яке він розпочав тиждень тому.

Про це повідомив адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андей Лепьохін у Facebook.

"Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. За його словами, він дуже ослаб, уже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. Протягом голодування його вага знизилась до 54 кг," - повідомив адвокат.

Він також уточнив, що сьогодні Кольченка зібралися доправити з санчастини колонії, де він перебував під час голодування, до тюремної лікарні - за медичними показниками.

Адвокат зазначив, що Кольченка неодноразово намагалися змусити відмовитися від голодування.

"Під час голодування Олександра кілька разів у присутності начальника колонії намагалися змусити відмовитися від голодування члени місцевої ГСК і представники уповноваженого з прав людини в Челябінській області. Сама уповноважена Павлова до колонії до Олександра не зволила приїхати, зате написала листа до адвокатської палати, намагаючись чинити тиск уже на адвоката, з метою домогтися від мене примусити Олександра відмовитися від голодування", - розповів Лепьохін.

Адвокат також оприлюднив фото листа, якого написав Кольченко.

"Змушений визнати, що я переоцінив свої сили - я виявився занадто слабким. Тому я вирішив припинити голодування. Інакше я піддав би своє здоров'я невиправданому ризику", - написав ув'язнений.

Невиправданим ризиком Кольченко назвав голодування у зв'язку з тим, що будь-який подібний протест у першу чергу розраховано на те, що держава буде прагнути мінімізувати репутаційні втрати, тоді як "репутацію сучасної Росії навряд чи можна чимось зіпсувати". Крім того, поїздка французького президента Макрона до Росії, упевнений Кольченко, демонструє небажання країн "нормандського формату" посилювати тиск на РФ.

"Дуже хочеться сподіватися, що я помиляюся в оцінці ситуації довкола Олега Сенцова. І сподіваюся, він на мене не буде сердитися через те, що я так швидко здався", - завершив свого листа Кольченко.

Facebook

Нагадуємо, Кольченко оголосив голодування 31 травня, вимагаючи звільнення Олега Сенцова. Сенцов своєю чергою розпочав голодування 14 травня, вимагаючи звільнення всіх 64 українських політичних в'язнів у Росії.

Кольченка і Сенцова було затримано спецслужбами РФ у травні 2014 року в Криму. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Влітку 2015 року Кольченка засудили до 10 років колонії суворого режиму, Сенцова - до 20 років. Обидва заперечують свою провину.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів