"Кокаїн постачають з Латинської Америки, героїн - з Азії, НПР - поштовими відправленнями з Китаю", - Кіхтенко

Основні маршрути наркопостачання до України - транзитні, які пролягають далі до країн Євросоюзу

ГУ Нацполіції

Постачання наркотиків в Україну по міжнародних каналах за допомогою кур'єрів найчастіше здійснюються з Латинської Америки та Азії. Про це повідомив начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко в інтерв'ю "В Україні набирають популярності нові наркотики, які продають через інтернет 112.ua.

"Якщо говорити про міжнародні канали постачання наркотиків, які здійснюються наркокур'єрами, то мова звичайно йде про розміри від 1 до 5 кг. Кокаїн, наприклад, зазвичай поставляється авіатранспортом з країн Латинської Америки в потайних відділеннях багажу або у власному тілі так званими кур'єрами-ковтачами, героїн – з країн Азії, нові психоактивні речовини - з Китаю міжнародними поштовими відправленнями," - розповів він.

Новини за темою: Кокаїнова справа: Суд обрав запобіжні заходи 4 членам міжнародної групи наркоторговців

При цьому географічне положення і розвинута транспортна інфраструктура роблять Україну привабливою для міжнародних злочинних наркоугруповань, в першу чергу тих, що здійснюють транзитні поставки в країни ЄС. Зокрема, раніше був активним так званий "Північний маршрут", який проходив через східні області України. Після початку бойових дій маршрути наркопоставок змістилися, щоб уникнути ризиків.

"Якщо говорити про контрабандні канали, то так званий "Північний маршрут" поставок героїну (з Афганістану через Таджикистан, Киргизію, Казахстан, Росію в Україну і далі в країни ЄС) раніше дійсно пролягав у тому числі і через Донецьку область. Але також, наприклад, затримувалися наркоугруповання і здійснювалися рекордні вилучення героїну, який надходив в нашу країну по "Північному маршруту" через Сумську область. Тобто у нас є і інші прикордонні області з РФ, які можуть використовуватися міжнародними наркоугрупованнями без додаткових ризиків, пов'язаних з бойовими діями", - пояснив Кіхтенко і уточнив, що зараз в українських правоохоронців немає жодної інформації, що підтверджує, що поточна ситуація на Донбасі як-небудь вплинула на місцеві наркоугруповання і надала їм які-небудь додаткові можливості.

Новини за темою: У Донецькій області судитимуть п'ятьох осіб, які налагодили постачання наркотиків до СІЗО

Також функціонує так званий "Балканський маршрут", проте затримання партій, що поставляються по ньому, часто відбуваються на кавказькому відгалуженні правоохоронцями Азербайджану і Грузії, задовго до українського кордону.

"Але це все стосується поставок наркотиків в особливо великих розмірах", - підкреслив Кіхтенко.

Новини за темою: У район ООС намагалися ввезти наркотики службою доставки

Також він повідомив, що на даний момент близько 80 видів нових психоактивних речовин (НПР), які набули поширення в Україні в останні роки, не включені в список підконтрольних, і їх розповсюджувачів неможливо притягнути до кримінальної відповідальності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів