Каплиця УПЦ МП біля Десятинної церкви у Києві, навколо якої розгорівся скандал
пресс-служба УПЦ МП

Міський голова Києва Віталій Кличко доручив розглянути електронну петицію щодо знесення незаконної каплиці УПЦ МП біля фундаменту Десятинної церкви і на території Нацмузею історії України у центрі Києва. Про це повідомляється на сайті КМДА.

Електронна петиція набрала необхідну кількість голосів - 10 584 за мінімально необхідних 10 тис.

Таким чином, Кличко доручив постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також профільному заступнику голови КМДА і виконавчому органу Київради розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Новини за темою: Біля Десятинної церкви в Києві проходить мітинг за знесення будівлі УПЦ МП

Автор звернення В'ячеслав Толпига зазначає, що територія, на якій незаконно побудовано споруду-каплицю УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення.

Крім того, за словами ініціатора, територія є пам'яткою історії національного та місцевого значення.

Новини за темою: Прокуратура Києва проситиме пом'якшення запобіжного заходу підозрюваним у підпалі будівлі УПЦ (МП)

Як повідомлялося, 25 січня націоналісти організацій "С-14", "Традиції та порядок" і "Сокол" демонтували інформаційний борд каплиці УПЦ МП біля "Десятинної церкви" в центрі Києва.

Новини за темою: Петиція за знесення каплиці на території Десятинного монастиря у Києві зібрала 10 тисяч підписів

28 січня Шевченківський райсуд Києва заарештував на 2 місяці з альтернативою внесення застави в розмірі у 2,2 млн грн двох архітекторів, яких підозрюють у спробі підпалити каплицю-самобуд УПЦ МП. За словами затриманих, вони намагалися привернути увагу до того, що територію Національного музею історії захоплено московськими церковниками. Суд відпустив архітекторів на поруки народних депутатів.

6 лютого Міністерство культури заявило, що каплиця УПЦ МП є незаконною і належить Національному музею історії України.

Новини за темою: У Львові горів спірний храм УПЦ (МП)