Сенцов на межі життя і смерті: Клімкін закликав світ вимагати звільнення режисера

Він нагадав, що сьогодні українець голодує 89-день

Олег Сенцов Радіо Свобода

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін попросив світ підтримати українського політичного в'язня Олега Сенцова і вимагати його звільнення у РФ. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

"Сьогодні 89-день голодування Олега Сенцова, ув ‘язненого у РФ. Олег перебуває на межі життя і смерті. Будь-якого дня може статися непоправне", - зазначив міністр.

Нагадаємо, Олег Сенцов – український режисер, був активістом Євромайдану, він допомагав українським військовослужбовцям у Криму під час анексії. У травні 2014 р. був заарештований ФСБ Росії. 

Режисер був засуджений у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Суд РФ визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, а також у незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування. Режисер нічого не їсть вже 89 днів. Основна вимога - звільнити 64 українських політв'язнів, себе в цей список він не включив.

На початку серпня Сенцов написав сестрі, що "кінець близький, і це не про звільнення". Він майже не встає з ліжка і йому не передають листи.

Вчора, 9 серпня, уповноважений з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова надіслала українському омбудсмену Людмилі Денисовій фотографії українського політв'язня Олега Сенцова. Москалькова наполягає, що стан ув'язненого стабільний. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів