Клімкін вважає неприйнятною публікацію на "Миротворці" даних про українських держслужбовців із угорським громадянством

Міністр зазначив, що громадянам із подвійним громадянством заборонено працювати у державних органах, але те, як були поширені списки порушників, є, на його думку, неприйнятним

Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ Павло Клімкін засуджує публікацію списку українських держслужбовців та депутатів місцевих рад, які нібито отримали угорське громадянство, на сайті "Миротворець". Про це Клімкін заявив в Ужгороді на спільній прес-конференції з головою товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем, передає "Європейська правда".

Клімкін зазначив, що громадянам із подвійним громадянством заборонено працювати у державних органах, але те, як були поширені списки порушників, є, на його думку, неприйнятним.

"Ми всі прекрасно розуміємо, що закони треба виконувати. У нас є стаття 19 закону про громадянство, а також стаття 19 закону про державну службу. Всі це прекрасно розуміють, і тут питань нема. Але я категорично проти, щоби показувати на угорців пальцем як на зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх в сепаратизмі", - пояснив він.

Клімкін окремо наголосив, що цей перелік українських угорців представлений на сайті, що містить список осіб, причетних до агресії проти України. "Мене турбує, що з’являється порівняння угорців, які отримали друге громадянство, і злочинців, які борються проти України. Ми маємо чітко сказати, що це не одне й те саме", - заявив міністр, додавши, що йому не відоме джерело походження опублікованих даних.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що закарпатські чиновники, яких сайт "Миротворець" вніс до списку власників подвійного громадянства Угорщини, почали писати заяви на звільнення.

Станом на сьогодні до угорського списку внесли понад 500 осіб. Цього тижня Будапешт викликав "на килим" посла України через публікацію.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в свою чергу заявив, що Україна бреше, коли каже, що непричетна до списку на "Миротворці", оскільки в переліку є особисті дані, недоступні з відкритих джерел. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів