Клімкін про "Захід-2017": МЗС моделює з партнерами відповіді на можливі загрози

Глава МЗС зазначив, що питання російсько-білоруських навчань підіймалось на всіх міжнародних зустрічах, а про загрозу з їх боку Україна говорить дуже давно

Міністерство закордонних справ України перебуває в постійному контакті з нашими партнерами щодо спільних російсько-білоруських навчань "Захід-2017" і моделює спільні відповіді на можливі загрози. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Міністерство закордонних справ України перебуває в постійному контакті з нашими партнерами і з точки зору оцінки ситуації та обміну інформацією, і з точки зору моделювання опцій, як вона може розвиватися. Звичайно, ми моделюємо спільні відповіді. Більше, на жаль, сказати не можу, оскільки це спільна з нашими друзями і партнерами справа", - сказав Клімкін.

Він зазначив, що питання російсько-білоруських навчань підіймалось на всіх міжнародних зустрічах, а про загрозу з їх боку Україна говорить дуже давно.

Новини за темою: У ДПСУ вважають, що задіяних у навчаннях "Захід-2017" військ РФ недостатньо для наступу на Україну

"Нас дуже турбує і постановка завдань на ці вчення, і те, що немає відповідності міжнародним вимогам, зокрема Віденському документу (щодо запрошення спостерігачів, - ред.), оскільки ми прекрасно розуміємо, що там відбуваються спроби розбити їх на окремі елементи навчань, щоб не запрошувати спостерігачів. Ми також розуміємо, що справа не тільки в цих навчаннях, російська загроза є системною - вона не обмежується тільки цією подією. І нам необхідні солідарність і чітка взаємодія, щоб відобразити цю загрозу. Сьогодні, хоч і неформально, ми є складовою східного флангу НАТО", - зазначив Клімкін.

Раніше повідомлялося, що навчання "Захід-2017" пройдуть з 14 по 20 вересня. Всього в них візьмуть участь до 12 700 військовослужбовців, з них близько 10 тисяч - на білоруській території. Близько 3000 з них - з Росії. Планується задіяти у маневрах до 680 одиниць бойової техніки. Білорусь запросила понад 80 міжнародних спостерігачів від ООН, ОБСЄ, ОДКБ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Польщі, країн Балтії, Скандинавії та України, а також військових аташе, акредитованих у Мінську.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...