Клімкін про рішення ЄСПЛ щодо компенсації Афанасьєву за тортури: Маю змішані почуття

За словами міністра, порушення прав людини має закінчуватися суворим судовим вироком

Павло Клімкін Reuters

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що має змішані почуття щодо винесеного Європейським судом з прав людини рішення зобов'язати Росію виплатити 2 тис. євро колишньому політв'язню Кремля Геннадію Афанасьєву. Про це Клімкін написав у своєму Twitter.

"Ніколи не обговорював рішення ЄСПЛ, та стосовно справи Г. Афанасьєва маю дуже змішані почуття. З одного боку, засуджуються дії Росії – і цей голос лунає на весь світ. З іншого, всі тортури оцінюють у 2 000 євро. Кожне ганебне порушення в Росії прав людини має закінчуватися суворим судовим вироком", - заявив Клімкін.

Новини за темою: Афанасьєв підтвердив, що ЄСПЛ прийняв його скаргу на умови етапування до колонії в РФ

Як повідомлялося, ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити екс-політв'язню Афанасьєву 2 тис. євро. При цьому компенсацію в 2 тис. євро Афанасьєв назвав "жалюгідною" і вважає, що ЄСПЛ пішов на поводу у російського уряду. Захист Афанасьєва подавав дві скарги про пережиті ним нелюдські умови перевезень у тюремних транспортних засобах Федеральної служби виконання покарань Росії.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко повернулися в Україну з російського ув'язнення 14 червня 2016 року. Їх обміняли на одеситів – представників ЗМІ – Олену Глищинську і Віталія Діденка, яких звинувачували в сепаратизмі.

Новини за темою: Афанасьєв і Солошенко розповідали, що в тюрмі їм заздрили за те, що українці

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів