Павло Клімкін
Reuters

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що має змішані почуття щодо винесеного Європейським судом з прав людини рішення зобов'язати Росію виплатити 2 тис. євро колишньому політв'язню Кремля Геннадію Афанасьєву. Про це Клімкін написав у своєму Twitter.

"Ніколи не обговорював рішення ЄСПЛ, та стосовно справи Г. Афанасьєва маю дуже змішані почуття. З одного боку, засуджуються дії Росії – і цей голос лунає на весь світ. З іншого, всі тортури оцінюють у 2 000 євро. Кожне ганебне порушення в Росії прав людини має закінчуватися суворим судовим вироком", - заявив Клімкін.

Новини за темою: Афанасьєв підтвердив, що ЄСПЛ прийняв його скаргу на умови етапування до колонії в РФ

Як повідомлялося, ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити екс-політв'язню Афанасьєву 2 тис. євро. При цьому компенсацію в 2 тис. євро Афанасьєв назвав "жалюгідною" і вважає, що ЄСПЛ пішов на поводу у російського уряду. Захист Афанасьєва подавав дві скарги про пережиті ним нелюдські умови перевезень у тюремних транспортних засобах Федеральної служби виконання покарань Росії.

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко повернулися в Україну з російського ув'язнення 14 червня 2016 року. Їх обміняли на одеситів – представників ЗМІ – Олену Глищинську і Віталія Діденка, яких звинувачували в сепаратизмі.

Новини за темою: Афанасьєв і Солошенко розповідали, що в тюрмі їм заздрили за те, що українці