Кібератаки РФ як інструмент гібридної війни триватимуть і надалі, - СБУ

СБУ закликала міжнародне співтовариство до консолідації зусиль у боротьбі з тероризмом та насильницьким екстремізмом

Олег Фролов Служба безпеки України

У Службі безпеки України (СБУ) переконані, що Російська Федерація і надалі використовуватиме кібератаки як один з інструментів геополітичного впливу. Зокрема, на цьому наголосив заступник голови СБУ Олег Фролов під час 1-ї Конференції високого рівня керівників антитерористичних відомств держав - членів ООН у Нью-Йорку, повідомляє прес-служба відомства.

"Низка потужних і складних кібератак, цинічних за задумом та катастрофічних за можливими наслідками, на комп’ютерні мережі енергетичного, банківського, транспортного секторів, галузі зв’язку вкотре засвідчили намір агресора використовувати кібератаки як один з інструментів геополітичного впливу", — зазначив він.

За словами Фролова, одним з ключових компонентів гібридної агресії проти України стала пропаганда, яка створила сприятливе підґрунтя для розгортання арсеналу інших класичних та некласичних методів ведення війни, у тому числі використання НЗФ, ініціювання внутрішніх заворушень, а також кібератак та економічного тиску. При цьому інтернет використовують для поширення радикальної ідеології, вербування прибічників та фінансування незаконної діяльності, пов’язаної з тероризмом.

Як додається, у доповіді української делегації також йшлося про необхідність міжнародної консолідації зусиль у боротьбі з тероризмом та насильницьким екстремізмом.

"Важливо розуміти, що ці явища є дуже різновекторними, і форми та методи такої діяльності постійно розвиваються, залежно від завдань, що ставлять перед собою терористичні організації та окремі країни-парії", — підкреслив Фролов.

Також він запевнив учасників форуму, що Україна повністю підтримує використання інформаційно-комунікаційних технологій виключно з метою розвитку та відповідно до Статуту ООН. "Конструктивний міжнародний діалог, який базується на принципах взаємної довіри та поваги до міжнародного права, є запорукою для запобігання та протидії незаконному використанню інформаційних технологій з терористичною метою", — резюмував Фролов.

Примітно, кількома днями раніше в Нацполіції України заявили, що російські хакери намагаються заразити українські компанії шкідливими програмами, щоб створити так звані "backdoors" для масштабного удару.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів