"Хороших новин поки мало": Очікування та реальність у справі про напад на Мустафу Найєма

Народному депутатові Мустафі Найєму серед білого вечора дали в щелепу прямо в центрі Києва. І це погано, тому що показує реальну ситуацію, в якій опинилася безпека в країні на сьогодні

"Хороших новин поки мало": Очікування та реальність у справі про напад на Мустафу Найєма
У центрі Києва побили нардепа Мустафу Найєма Информатор

Олександр Ільющенков

Журналіст, 112.ua

Народному депутатові Мустафі Найєму серед білого вечора дали в щелепу прямо в центрі Києва. І це погано, тому що показує реальну ситуацію, в якій опинилася безпека в країні на сьогодні

Не буду надто детально зупинятися на коментарях у Facebook а-ля "так тобі і треба, отримуй, нардепе". Це на совісті коментувальників.

Просто тому, що вся ситуація, що склалася, – це насправді не стільки про конкретний напад на Найєма, як про те, в якому становищі безпека, зокрема, на дорогах, на цю хвилину.

Пропоную про це і поговорити. Тим паче що й розслідування, яке розпочали після інциденту, дуже чітко показує взагалі глобальну ситуацію із правоохоронними органами, реакцією, ну, й іншим, з чим доводиться мати справу чи не щотретьому громадянинові країни. Скажімо так, доволі часто.

Але, для початку, в чому суть всієї справи.

Отже, 30 квітня в центрі Києва на Бессарабській площі стався конфлікт, унаслідок якого народний депутат Мустафа Найєм отримав в обличчя.

За його словами, його спробував підрізати "Кубик", йому самому це не сподобалося, він перегородив дорогу. У результаті екіпаж "Кубика" викликав на підмогу "пацанів", і група в кількості п'ятьох осіб (так видно на відео) почала пресувати одного Найєма.

Один з них врізав нардепу, після чого стався екшен з утечею нападників і догонялками вечірнім Києвом (це зі слів самого Найєма).

Відео "переговорів" ось, прошу всіх бажаючих ознайомитися.

Ну, і ось, з моменту, коли екшен перетворився на рутину (читай: розслідування) і почали проявлятися проблеми і деякі деталі, про які можна і потрібно згадувати. Для розуміння всієї глибини глибин, в якій ми всі (підкреслюю - всі) на сьогодні сидимо.

Отже. Є доволі старенький мем, який має назву "Очікування vs реальність". Ось з такої сторони і подивимося на те, що сталося далі.

Очікування

Оперативна реакція патрульних

Реальність

Ну, от чесно, якщо взяти до уваги слова того самого Мустафи Найєма, спочатку стався, власне, інцидент, потім його опоненти викликали підмогу, потім опоненти разом з підмогою влаштували прес Найєму, потім бійка, потім догонялки.

За цей час, виходить, ніхто з правоохоронців у перебіг подій не втрутився. Дійсно, центр столиці, якісь незрозумілі "круті хлопці" розбираються. Під гарячу руку якось не хочеться.

Коментар голови поліції Києва Андрія Крищенка

"О 17:27 на лінію 102 надійшла інформація, одразу виїхали патрулі, слідчо-оперативна група".

Очікування

Оперативна реакція всіх інших поліцейських

Реальність

Ну, тут треба, мабуть, почати з того, що один з учасників нападу, за словами правоохоронців, встиг звалити до Баку.

Далі трохи прямої мови з Facebook Мустафи Найєма:

"Найдивніше відбувається з четвертим учасником події, який приїхав "на підписку", безпосередньо завдавав ударів і, найімовірніше, був старшим у цій групі. Адреси реєстрації хлопця поліції були відомі, самого хлопця вже ідентифікували і обіцяли знайти, але щойно з'ясувалося, що він ...зник і встиг ВІДЛЕТІТИ до Баку рейсом з Борисполя.

Автомобіль BMW (АА 9559 МІ), на якому він приїхав, операція "перехоплення" чомусь не зафіксувала, і його досі не знайдено, хоча все відбувалося в один і той самий час і другу машину знайшли. Відео відстеження автомобіля слідство не має, і воно не вимагалось. Крім того, сам автомобіль було оголошено в розшук з великим запізненням".

Станом на тепер нападника оголосили в розшук, але от ну дуже "вчасно", як у нас часто вміють і практикують.

Коментар Крищенка

"Трохи більше ніж через годину було знайдено автомобіль, Мерседес, в ньому були три людини, які брали активну участь безпосередньо в хуліганських діях. Другий автомобіль було оголошено в розшук, про всі дані, хто в ньому, до моменту затримання не було відомо" .

Очікування

Чіткість розслідування

Реальність

Коментар "Громадському" від голови патрульної поліції Києва Юрія Зозулі:

"Загалом є четверо затриманих. Справу за певною статтею вже потім слідчі кваліфікують, але, схоже, це хуліганські дії", - сказав Зозуля.

Коментар нардепа Антона Геращенка у Facebook:

"Щойно поліцією Києва було затримано трьох учасників конфлікту, унаслідок якого було побито народного депутата Мустафу Найєма".

На відео, як вже згадував, учасників конфлікту з Найємом п'ятеро.

Ну, і окремим пунктом варто виділити.

Справа про зникнення одного з нападників

Магомет-Амін Саїтов зник з поля зору, немов Девід Копперфільд в його кращі роки. Наприклад, Мустафа Найєм швидкістю Саїтова, як подається офіційно в його коментарі "Українській правді", "здивований":

"Інцидент стався о 17:25 – це був мій перший дзвінок до поліції, потім ми ще 10 хв сперечалися, потім приїхав цей хлопець, і стався удар, потім ми з цим хлопцем гналися один за одним хвилин 15. Це вже шість з чимось. Він не міг фізично дістатися до аеропорту і сісти на рейс. Це нереально за часом – доїхати до "Борисполя" або "Жулян", встигнути на реєстрацію і полетіти. Я вже не кажу про документи".

Ситуацію трохи прояснив (насправді ні) Антон Геращенко.

"Близько 18:00, за наявною в мене інформацією, четвертий учасник побиття - Саїтов Магомед Абубакарович, 1989 р.н., купив собі через інтернет квиток на рейс "Київ - Баку" на 21:00.

О 19:40 він пройшов прикордонний контроль, і о 21:00 літак злетів і взяв курс на Баку".

Тобто ситуація поки така. Магомед врізав Найєму, вони зчепилися, потім була погоня, під час якої Саїтов вже був вукурсі, що за ним біжить Найєм і треба валити з країни вже зараз, бо потім для людини з його зв'язками (а ЗМІ назбирали доволі серйозний вплив у Саїдова і його батька) буде запізно.

І, оскільки, за словами Найєма, після погоні сталася друга бійка, Саїтову, найімовірніше, однією рукою довелося битися, а другою гарячково вводити свої дані в інтернеті для купівлі квитка до Баку. Якось так виходить, ні?

Так чи інакше Саїтова вже оголошено в розшук, Антон Геращенко у Facebook погрожує Магомеду, що той ніколи не побачить ЄС і США, якщо не здасться, і відкидає всі підозри в тому, що хтось з учасників інциденту "намагався щось порішати". І на тому спасибі.

Коментар Крищенка

"Щодо тієї людини, яка безпосередньо завдавала тілесних ушкоджень. Ми вже встановили, що через 2,5-3 години вона вже покинула територію України, на той момент слідчо-оперативна група ще працювала на місці, і особу не було встановлено. Хоча за номером автомобіля виїхали на адресу, де його зареєстровано, автомобіля там не було, цієї людини там теж не було".

"Ця особа, у нас також є інформація, ми будемо її перевіряти, квиток замовила в інтернеті вже через 25-30 хвилин після подій. На момент, коли людина перетнула кордон, на момент відльоту, її ще не було встановлено. Підозру вже пред'явлено, їй особисто за 296 ч. 2 і 122 ч. 1. Її оголосили в розшук, до суду скеровано клопотання про її примусове доправлення до суду з метою обрання запобіжного заходу".

"Про п'ятого. Особа п'ятої людини, це водій БМВ, ми бачимо зі свідчень, він не брав активної участі в цих подіях. Ми його встановимо, коли буде знайдено автомобіль".

Очікування

Рівна безпека для всіх!

Реальність

Зі слів того самого Геращенка:

"Безкарним він у будь-якому разі не залишиться. Він вже почав себе карати сам, бо, як останній боягуз, втік до Баку, щойно дізнався, що побив не звичайну людину, а Мустафу Найєма".

До речі, якщо ви уважно подивитеся хоча б одне засідання Верховної Ради, то помітите, як часто використовують словосполучення "прості люди" щодо громадян країни. Звичка така в депутатів, мабуть.

Що говорять у соцмережах

скриншот

скриншот

скриншот

скриншот

скриншот

скриншот

Підсумок

Проміжний гранично зрозумілий. Опускаючи коментарі, згадані в самому початку цього тексту, безліч інших спрямовано на "ось вам ваші реформи". І не сказати, щоб підстав для цього не було.

На цю хвилину затримано трьох, четвертий у розшуку, щодо п'ятого пояснення надійшло от тільки тепер. І, мабуть, сам себе поправлю. У випадку з Найємом це ще можна називати оперативністю роботи.

Боюся, що в разі "звичайних людей" шанси дочекатися оперативності та принциповості є геть малими. Що, втім, багато хто і так розуміє.

Зробіть щось із цим, а?

Олександр Ільющенков

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>