Хімвикид у Криму: Газоаналізатори показують наявність забруднювальних речовин у Херсонській області

У Херсонську область небезпечні речовини не потрапили в найбільшій концентрації

Вадим Черниш. Фото з архіву. rian.com.ua

Державна прикордонна служба (ДПС) і Держслужба з надзвичайних ситуацій (ДержНС) провели аналіз на наявність шкідливих речовин у Херсонській області після хімічного викиду з кримського заводу "Титан". Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у кулуарах Кабінету міністрів, передає "112 Україна". 

"Швидкий аналіз зробила ДПСУ разом з ДержНС, газоаналізатори показують наявність там забруднювальних речовин, у тому числі один з небезпечних - сірчистий ангідрид, який там може давати сірчану кислоту після взаємодії з водою. Один з цих факторів ми порівняно легко моніторимо на контрольованій території. А цей пробіл в інформаційному полі з боку окупаційної влади протягом тижня свідчить про те, що вони намагалися приховати справжню ситуацію, тому що вітер йшов з української контрольованої території на неконтрольовану", - сказав він. 

Від зазначив, що в Херсонську область небезпечні речовини не потрапили в найбільшій концентрації. 

"Також будемо замовляти моніторинг поверхні цього сховища для того, щоб подивитися, чи збільшується або зменшується і чи є на поверхні вода, чи консервує випаровування. Точно ми не знаємо", - зазначив він. 

За його словами, спеціалізована комісія займається розширеним аналізом: ґрунту, води і повітря. 

Нагадаємо, у районі населеного пункту Преображенка в Херсонській області прикордонники вчора зафіксували два випадки забруднення повітря хімічними викидами із кримського заводу "Титан".

Як повідомлялося, у місті Армянську на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. На металевих предметах, дахах будинків, листі дерев утворився маслянистий наліт, що має жовтуватий відтінок.

Так званий "голова" анексованого Криму Аксьонов заявив, що ситуація з викидом в атмосферу речовини виходить за межі норми.

Після викиду невідомої речовини в Армянську почали евакуювати дітей.  

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів