Володимир Хандогій в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

Суд ООН може винести тимчасове рішення щодо Росії до 5 квітня. Про це президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій повідомив в ефірі "112 Україна".

"Я думаю, що це правильний курс, і нам треба пройти цей шлях. Що стосується позиції Росії, то її позиція - все заперечувати, спростовувати і ні на що не погоджуватися... Сам суд може тривати дуже довго - роки. А до винесення фінального рішення ми були б зацікавлені в тому, щоб суд виніс тимчасове рішення і примусив би Росію припинити дії, які вона чинить. Ми очікуємо на таке рішення десь до 5 квітня. Я думаю, що на цьому етапі аргументація була досить солідною. Це не означає, що це вичерпна аргументація. Я думаю, що в процесі розгляду цього питання наша доказова база буде поповнюватися", - сказав він.

Новини за темою: У Міжнародному суді ООН у Гаазі російська сторона відкинула звинувачення щодо МН17

Нагадаємо, раніше прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца заявляла, що рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо зобов'язань Росії з питання припинення протиправних дій проти населення Донбасу та Криму може бути ухвалено за 1-2 місяці.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації до Міжнародного суду ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.