Керівник "РИА Новости Украина" Вишинський зізнався, що має подвійне громадянство

Поряд з цим Вишинський зазначив, що ті статті, через які йому оголосили про підозру, не були редакційними

Кирило Вишинський соцсети

Підозрюваний у держзраді керівник інформагентства "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський визнав наявність у нього паспорта громадянина Російської Федерації. Про це журналіст заявив на суді в Херсоні, де йому мають намір обрати запобіжний захід, повідомляє "Крим.Реалії" з посиланням на свого кореспондента із залу засідання.

Крім цього, Вишинський зазначив, що ті статті, через які йому оголосили про підозру, не були редакційними, а мали авторство і розміщувалися у рубриці з маркуванням "Точка зору".

Як відомо, прокуратура просить суд заарештувати Вишинського на 60 діб без визначення розміру застави, його захист просить про обрання іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з арештом. Наприклад, цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета.

Нагадаємо, керівникові інформагентства "РИА Новости Украина" Кирилу Вишинському оголосили про підозру у держзраді та затримали його 15 травня. Цього ж дня відбувалися обшуки в редакції інформаційного агентства, в ході яких співробітники спецслужб вилучили низку документації, що нібито підтверджує злочини журналіста.

Слідство стверджує, що навесні 2014 року Вишинський був призначений генеральним директором МІА "Росія сьогодні" Дмитром Кисельовим керівником українського представництва цієї структури. Потім журналіст поїхав у Крим, де за завданням керівництва МІА "Росія сьогодні" взяв безпосередню участь у пропагандистських акціях, спрямованих на підтримку анексії і приєднання півострова до Російської Федерації. 

Після так званого "референдуму" Вишинський повернувся до Києва, де залучив підлеглих журналістів до написання матеріалів на користь так званих "Л/ДНР".

Для прикриття своєї діяльності, стверджують в спецслужбах, керівництво МІА "Росія сьогодні" використовувало схему шляхом укладення договору про співпрацю між ТОВ "Интерселект", заснованим Вишинським, та компанією, що знаходиться в столиці Сербії Белграді. Зокрема, зазначена фірма з ознаками фіктивності переказала майже 53 тис. євро російського походження на рахунки українських підприємств, контрольованих Вишинським.

Також зазначалося, що Вишинський з 2015 року має подвійне громадянство - українське і російське.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів