Кабмін зобов'язав Міненерго здійснювати перегляд цін на газ для населення кожні півроку

Перший перегляд цін може бути здійснений з 1 квітня

Фото з відкритих джерел

Кабінет Міністрів затвердив порядок перегляду граничних роздрібних цін на природний газ для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ), згідно з яким коригування цін може здійснюватися урядом кожні півроку у разі, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%. Про це йдеться в постанові КМУ №90 від 21 лютого, яким уряд вніс зміни в постанову №758 від 1 жовтня 2015 року про покладення спеціальних обов'язків по поставкам газу.

"Установити, що граничні роздрібні ціни на природний газ для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для здійснення виробничо-комерційної діяльності), ціни, за якими НАК "Нафтогаз України" поставляє природний газ виробникам теплової енергії для надання послуг з опалення і постачання гарячої води населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій, визначених положенням, затвердженим пунктом 1 цієї постанови, переглядаються кожне півріччя (1 жовтня та 1 квітня)", - наголошується в документі.

При цьому уряд вводить 2 нові поняття - "газовий рік" (з 1 жовтня по 30 вересня) і "газове півріччя" (з 1 квітня по 30 вересня і з 1 жовтня по 31 березня).

Згідно з новими змінами, обов'язки розраховувати граничні роздрібні ціни на газ для населення і ТКЕ покладено на Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

При розрахунку граничної роздрібної ціни газу для населення і ТКЕ міністерством будуть враховуватися: середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ за 2-й і 3-й місяці поточного газового півріччя (або травень-червень, або листопад-грудень), а також тарифи на постачання та розподілу газу всередині України, ПДВ і торговельна націнка постачальника.

Розрахунковий період для обчислення паритету граничної роздрібної ціни на природний газ для побутових споживачів до ціни імпорту газу визначається з дати початку дії встановлених граничних роздрібних цін на природний газ до місяця, що передує даті розрахунку, під час першого розрахунку, а в подальшому з місяця, що передує даті останнього розрахунку, до місяця, що передує даті наступного розрахунку. "Якщо граничні роздрібні ціни не переглядалися протягом останнього розрахункового періоду, для подальших розрахунків беруться дані за весь період дії таких цін, але не більше ніж за 12 місяців", - наголошується в документі.

Такі розрахунки Міненерго обв'язане проводити за 2 місяці до початку кожного наступного газового півріччя та оприлюднити їх на своєму сайті.

Якщо поточні ціни на газ відхиляються від розрахунків Міненерго більш ніж на 10%, то Кабмін переглядає їх, якщо менше - то ціни залишаються незмінними.

Перший перегляд цін може бути проведено з 1 квітня.

Новини за темою: Розенко пообіцяв, що в 2017 році не буде різких підвищень цін на газ

Зазначимо, документ також передбачає, що якщо буде коригуватися ціна на газ для населення, одночасно буде переглядатися і закупівельна ціна газу "Нафтогазом".

Новини за темою: Зниження ціни на газ на 40% шляхом компенсацій "Нафтогазу" не дасть позитивного ефекту, - Гройсман

Нагадаємо, попередня редакція постанови уряду про покладення спеціальних обов'язків на постачальників газу передбачала щоквартальне коригування цін на газ для населення у разі істотної зміни цін імпортного паритету, однак механізму такого перерахунку в прописано не було.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виключив можливість зростання цін на газ для населення на 40% з 1 квітня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів