Кабмін просять оцінити доцільність переходу на літній час

У разі недоцільності пропонується скасувати перехід на літній час

Фото з відкритих джерел

Київська міська рада просить Кабінет Міністрів оцінити доцільність переходу на літній час і скасувати його в разі недоцільності. За відповідний проект рішення проголосували 62 депутати Київради, передають "Українські Новини".

"Київська міська рада звертається до Кабінету Міністрів з проханням оцінити доцільність нинішнього порядку обчислення часу на території України в аспекті запровадження та скасування переходу на літній час і в разі недоцільності такого переходу скасувати його", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що щорічне переведення часу спричинює так званий часовий стрес у людини, негативно впливає на її фізичний і психологічний стан. Також підкреслюється, що у разі скасування Європейським Союзом переходу на літній час Україна теж має переглянути нормативну базу. 

Нагадаємо, у ніч проти неділі, 28 жовтня, Україна перейшла на зимовий час. О 4:00 годині ранку стрілки годинника перевели на одну годину назад.

Нагадаємо, перехід на літній чи зимовий час запровадили у Великій Британії у 1908 році для економії електроенергії. В СРСР уперше почали переводити стрілки годинника в 1981 році. Нині понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час, а не підтримує цю практику 161 держава.

В Україні переведення годинників регламентовано постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів