Кабінет міністрів зробив рішучий крок у розвитку фермерства, - Мартинюк

Понад 25 тис. аграріїв отримали можливість здійснювати господарську діяльність на власних землях у всіх областях України

4 квітня Кабінет Міністрів України затвердив законопроект про передання земель постійного користування фермерам і їхнім нащадкам. Документ скеровано на розгляд до ВРУ. Понад 25 тис. аграріїв отримали можливість здійснювати господарську діяльність на власних землях у всіх областях України.

Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

"Українською землею мають володіти українці, а сільгоспземлею — фермери, а не латифундисти не і агрохолдинги. Ми вносимо цей дуже важливий закон і відновлюємо соціальну справедливість щодо фермерів — тих, хто стояв біля витоків фермерського руху", — заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Земельним кодексом України від 18 грудня 1990 року № 561-XII було передбачено можливість громадян отримувати земельні ділянки в довічне успадковане володіння для здійснення селянського (фермерського) господарства). Втім, згодом законодавство змінили і відібрали законні права володіння в аграріїв. Новий проект закону поверне фермерам можливість здійснювати господарство на власній землі.

"Ухвалюючи цей законопроект, ми робимо рішучий крок до відновлення соціальної справедливості та пропонуємо передати землю, яку було ще в 90-ті роки отримано в постійне користування, фермерам або їхнім спадкоємцям у власність. Його на 100% узгоджено з Асоціацією фермерів та приватних землевласників. Сподіваюся, що український парламент його також підтримає", - зазначив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передання права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, що надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковане володіння для створення та/або здійснення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)" передбачає, що земельні ділянки, надані засновнику фермерського господарства в постійне користування або довічне успадковане володіння, за заявою засновника передають у власність фермерського господарства.

Щоб отримати права на земельну ділянку, фермер має подати заяву до місцевого управління Держгеокадастру або органу самоврядування, додати до нього технічну документацію на ділянку, копії документів, що підтверджують право власності, а в разі смерті початкового одержувача — документ, який засвідчує право спадкування.

Нагадаємо, загальна площа ділянок, яку передадуть фермерським господарствам, становить понад 543508,9 га.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів