Від початку окупації Криму зафіксовано понад півсотню випадків катувань, - правозахисники

Всього ж правозахисні організації нарахували 181 випадок негуманного поводження з жителями півострова

Открытый источник

Із початку окупації Російською Федерацією Криму українські правозахисні організації нарахували 181 випадок негуманного поводження з жителями півострова, з них 55 випадків катувань. Про це заявила координатор "КрымЅОЅ" Таміла Ташева на прес-конференції, повідомляє "Радіо Свобода".

За її словами, перші випадки нелюдського ставлення до людей зафіксували в березні 2014 року, вони пов'язані "зі спецоперацією Росії із захоплення Криму".

Один із потерпілих, житель Криму Ібрахімджон Мирпочаєв зазначив, що в серпні 2017 року співробітники ФСБ Росії провели обшук, затримали його і застосували тортури. Зокрема, російські силовики зв'язували його скотчем, надягали на голову мішок, били, пропускали струм.

Мирпочаєв додав, що члени його сім'ї також піддалися тортурам. 

Також російські спецслужби намагалися його завербувати.

Адвокат Еміль Курбединов пояснив, що таким чином представники спецслужб Росії намагаються зібрати факти для майбутнього кримінальної справи за статтею "Екстремізм" або "Тероризм" і схилити людину до співпраці зі спецслужбами.

Тим часом начальник відділу прокуратури АР Крим Максим Кандзьоба підкреслив, що кримська прокуратура порушує кримінальні справи за всіма фактами катувань і нелюдського поводження з людьми на тимчасово окупованій території. "Зараз зареєстровано близько 140 кримінальних справ", - зазначив він.

Як відомо, Російська Федерація окупувала Крим в 2014 році після так званого "референдуму" за возз'єднання півострова з Росією.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого того ж року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Російською Федерацією.

Ключові міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію незаконною. Проти РФ було запроваджено економічні санкції.

З того часу російська влада практикує масові обшуки і затримання незалежних журналістів, громадських активістів та активістів кримськотатарського руху, а також членів Меджлісу кримськотатарського народу. Останній такий випадок було зафіксовано у травні поточного року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів