Юдеї в усьому світі сьогодні відзначають свято Пурим

У 2016 р. свято Пурим відзначають з вечора 23 березня

З відкритих джерел

Юдеї в усьому світі сьогодні відзначають свято Пурим.

Свято Пурим відзначають у 14-й день місяця адар (у 2016 р. — з вечора 23 березня) — в пам'ять про чудове спасіння євреїв від загибелі, яке відбулося за часів царювання перського царя Артаксеркса (в єврейській традиції — Ахашвероша).

Пурим - свято в пам'ять про чудове спасіння євреїв у Перському царстві понад 2400 років тому в період правління царя Ахашвероша - отримав назву від слова "пур", що означає "жереб".

Свято починається "постом Естер" протягом 13-го дня місяця адар в пам'ять посту, накладеного царицею на себе, на слуг і на всіх євреїв міста Сузи. Святковими днями є 14 і 15 адара, які було призначено як "дні бенкету й веселощів".

У сучасному Ізраїлі та в єврейських громадах в усьому світі в Пурим проводять карнавальні ходи. Карнавал вважають найбільш видовищною частиною свята. Тисячі людей виходять на вулиці, демонструючи один одному свої костюми, приготовані спеціально для свята.

Згідно з традицією, цар Ахашверош, розгнівавшись на свою дружину царицю Вашті, відіслав її і взяв нову дружину, єврейку Естер. Тоді ж один із фаворитів царя Гаман задумав знищити єврейський народ, однак унаслідок цього його і десятьох його синів було страчено. Ці події описано в сувої Естер, урочисте читання якого є однією із заповідей свята.

Традиційні страви Пурима – гоменташі (трикутні пиріжки, начинені маком з медом), халва з родзинками, індичка, боби і насіння.

З відкритих джерел

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів