Історична місія: Як NASA запустило зонд до Сонця

Parker упродовж семи років 24 рази облетить навколо Сонця і в підсумку наблизиться до нього на відстань 6,2 мільйона кілометрів для дослідження

Фото: NASA

Після невдалої спроби напередодні NASA все ж запустило сонячний зонд Parker Solar Probe. Космічний апарат стане першим витвором людини, що пролетить на рекордно близькій відстані від Сонця і вивчить процеси, що відбуваються на межі корони й атмосфери.

Як зазначалося, зонд було запущено на ракеті Delta IV Heavy сьогодні, 12 серпня, о 10:31 за київським часом з мису Канаверал в американському штаті Флорида.

На сайті NASA опубліковано фото і відео історичної події.

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Фото: NASA

Очікується, що апарат, на створення якого було витрачено 1,5 млрд дол., вийде на стабільну орбіту навколо Сонця наприкінці 2024 року і наблизиться до поверхні зірки на відстань 6,4 млн км - у сім разів ближче, ніж коли-небудь.

Його мета - дослідження сонячного вітру й атмосфери Сонця.

Нагадаємо, спочатку запуск сонячного зонда було заплановано на 11 серпня, але за кілька хвилин до старту його відклали на годину, а потім і зовсім перенесли на добу. В агентстві пояснили, що були порушення межі запуску, а потім у стартовому вікні не залишилося часу для запуску.

Напередодні ми також спостерігали п'яте за рахунком затемнення 2018 року, яке стало найбільш видимим затемненням Сонця цього року і закрило "великий коридор затемнень", початок якому було покладено ще в січні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів