"Інтер" оштрафували на 4 млн гривень за концерт до Дня Перемоги

За підсумками перевірки Нацрада виявила у репліках ведучих розпалювання ворожнечі

Пікет "Інтера" в Києві Вести

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал "Інтер" на 4 млн 46 тис. гривень.

Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 11 липня, повідомляє прес-служба Нацради.

Причиною штрафу стали результати позапланової перевірки, яка була призначена 11 травня через скарги Департаменту захисту національної державності СБУ, Київської міської організації "Української Галицької партії" та громадян Ковбика і Семілетко.

Проведена Нацрадою перевірка підтвердила, що 9 травня 2018 року в ефірі "Інтера" транслювався концерт, під час якого ведучий Андрій Доманський заявив: "Сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили у факельних ходах по нашій столиці, де кожен метр полито кров'ю наших співвітчизників". Співведуча Анастасія Даугуле додала "І нехай іноді нам здається, що всі проти нас, що ми чужі у своїй країні. Але це не так. Нас багато. Нас сотні в цьому залі і мільйони – перед екранами телевізорів".

"Нацрада бачить у цьому концерті розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі та ненависті, що є порушенням абзацу 4 частини 2 статті 6 закону "Про телебачення і радіомовлення" та п. 1 ст. 28 закону "Про інформацію". Такі порушення караються штрафом в розмірі 25% ліцензійного збору, згідно з ч. 8 ст. 72 закону "Про телебачення і радіомовлення". Члени Нацради одноголосно вирішили застосувати цю санкцію", - повідомляє прес-служба регулятора.

Для "Інтера" 25% ліцензійного збору склали 4 млн 46 тис. гривень, що є найбільшим штрафом, призначеним Нацрадою за весь час застосування цієї санкції. На виплату штрафу у телеканалу є 30 днів - у разі, якщо рішення Ради не буде оскаржено в суді.

Представники телеканалу вже повідомили, що не згодні з рішенням Нацради і не вважають висловлювання ведучих пов'язаними з розпалюванням ворожнечі за національною, расовою або релігійною ознакою.

"Нацизм - явище не національне, не расове і не релігійне", - заявили представники "Інтера".

Зокрема юрист медіагрупи "Інтер" Ольга Мусійко повідомила, що нічого, окрім засудження нацизму, у цих репліках ведучих не було.

"Нічого, окрім засудження нацизму і показу ролі України в боротьбі за перемогу, цим концертом "Інтер" не мав на увазі. Кожне слово ведучих було юридично виважено. Відстежити на 100% реакцію громадськості неможливо. Частина людей на одній стороні, друга на інший, жодна не має пріоритетності. З моєї точки зору, у Національної ради немає юридичних підстав для такої санкції. Зустрінемося в суді", - заявила вона.

Нагадаємо, що поширення в інтернеті уривка трансляції із зазначеними репліками ведучих викликало масове обурення і пікети під будівлею телеканалу.

Джерело: Нацсовет по телерадиовещанию

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів