Інформацію щодо хімічного отруєння дітей у Херсонській області не підтверджено, - Денісова

У ЗМІ з'явилась інформація, що до Херсонської обласної лікарні госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами

Людмила Денісова З відкритих джерел

Інформацію про отруєння дітей у Херсонській області внаслідок викиду хімікатів на заводі "Титан" в окупованому Армянську наразі не підтверджено. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Поки ми маємо інформацію, яка не підтверджується, що це отруєння… Є ознаки, що в когось боліло горло, кон’юнктивіт, фарингіт, ларингіт. Але наразі, на цю хвилину, хімічне отруєння не підтверджено, і госпіталізації не було", - зазначила омбудсмен.

Також вона повідомила, що міжнародні організації поки що не відповіли на її звернення щодо ситуації з викидом хімікатів.

"На цю хвилину я ще не маю від них інформації", - сказала Денісова.

Новини за темою: Завод "Кримський титан" призупинить роботу 9 вересня через викид хімікатів, - керівництво

Нагадаємо, у ЗМІ з'явилася інформація, що до Херсонської обласної лікарні госпіталізували 15 дітей з підозрою на отруєння хімічними викидами заводу "Кримський титан".

Людмила Денісова звернулася до директора програми ООН з навколишнього середовища Еріка Солхейма і директора та регіонального представника Європейського офісу програми ООН з навколишнього середовища Яна Дусика через викид хімікатів на заводі "Титан" в окупованому Армянську.

Як раніше повідомлялося, у місті Армянську на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. На металевих предметах, дахах будинків, листі дерев утворився оліїстий наліт жовтуватого відтінку. Спочатку представники окупаційної влади не визнавали проблеми, проте 4 вересня "кримська влада" вперше завила, що гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду в Армянську та прилеглих селищах перевищила норму. Дітей евакуювали, місцевих жителів закликали якомога менше часу проводити просто неба.

Сірчистий ангідрид, або оксид сірки (IV), - з'єднання сірки з киснем складу SO2. У нормальних умовах це безбарвний газ із характерним різким запахом (запах запаленого сірника). Дуже токсичний. Симптомами при отруєнні сірчистим газом є нежить, кашель, захриплість, сильна пирхота в горлі та своєрідний присмак. У разі вдихання сірчистого газу більш високої концентрації - задуха, розлад мови, утруднення ковтання, блювання, можливий гострий набряк легенів.

Новини за темою: Парубій закликав допустити до анексованого Криму міжнародну моніторингову місію для аналізу екологічного стану

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів