Ієрархи УПЦ МП заявили про шалений тиск на них, - радник президента

На зустрічі були присутні як мінімум три ієрарха УПЦ МП

Заступник глави адміністрації президента Ростислав Павленко, архівне фото dni.com.ua

Радник президента і директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко розповів деталі зустрічі Порошенка з частиною ієрархів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), яка пройшла у закритому режимі в Українському домі. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Прибули на зустріч представники того крила УПЦ МП, в якому як раз схвально ставляться до ідеї Української автокефальної православної церкви, планують спільно йти на об'єднавчий собор і творити спільно цю церкву", - сказав Павленко.

Він не назвав імена представників, тому що вони говорили про "шалений тиск на них".

Новини за темою: Собор єпископів УПЦ (МП): Надання Томосу про автокефалію є штучним процесом

"Це мала бути зустріч з усім єпископатом, з усіма архієреями УПЦ МП для того, щоб можна було поінформувати про ті зустрічі, які відбувалися в Константинополі, про угоду, яка була підписана з Вселенським патріархом, зняти можливо всі питання, які накопичилося в архієреїв, зокрема щодо того, що процес створення Єдиної помісної православної церкви буде добровільним, мирним, держава всіма силами протидіятиме провокаціям і спробам розхитати цей мир", - розповів радник.

У той же час, за його словами, після ситуації, що склалася з проведенням зустрічі, "закрадається підозра, що ті, хто не хотів такої зустрічі, - або звіряли годинники з Москвою, або отримували звідти інструкції".

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинополь. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів