Екс-міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

Російські представники в Міжнародному суді ООН у Гаазі дотримуються позиції, яку складно захистити, через це у них складається непроста ситуація, переконаний екс-глава МЗС Костянтин Грищенко. Про це він сказав в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Я думаю, що у представників російської сторони на слуханнях у суді дуже складна ситуація. Є низка офіційних заяв, які базуються на тому, що нібито щось було знайдено або "віджато" в українських Збройних сил, і тому відійти від таких заяв досить складно, оскільки тоді посили будуть спростовувати всю ту лінію, яка вибудовувалася протягом останніх кількох років. Не буде послідовності, а якщо немає послідовності, то насправді виникає ще більше питань: А де саме, чому, як. Тому дотримуються позиції, яку дуже складно захистити, але вони вважають, напевно, що краще займати те, що один раз було заявлено, і відстоювати цю позицію, ніж вдаватися в більш глибокий розгляд того, що не витримує критики вже з точки зору міжнародного права", - сказав він.

Новини за темою: Суд у Гаазі не стане для Росії другим Нюренбергом, навіть не сподівайтесь

За словами дипломата, в шахтах Донбасу дійсно може знаходитися зброя, однак застаріла, часів Першої - Другої світових воєн, однак аж ніяк не сучасна, як заявляє РФ.

Раніше на слуханнях російська делегація пояснила походження зброї у бойовиків, заявивши, що радянська або залишена українською армією зброя лежала в шахтах, і бойовики знайшли її самі.

Як повідомлялося, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Новини за темою: Кислиця: Виконувати розпорядження Міжнародного суду ООН у Гаазі в інтересах РФ