Гриневич: Міносвіти проведе переговори з угорською меншиною щодо нового освітнього закону

За словами Гриневич, МЗС Угорщини змінило позицію і зараз говорить лише про виконання висновків Венеційської комісії

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич Facebook Гриневич

Міністерство освіти України проведе переговори з угорською меншиною щодо мови у новому законопроекті "Про повну загальну середню освіту". Про це Гриневич повідомила журналістам, трансляцію вів телеканал "112 Україна". 

"Венеційська комісія не вимагає від нас змінювати статтю про мову Закону України "Про освіту", натомість дала звичайні рекомендації, які цілком можливо втілити у життя. Це вже справа наша і парламенту. Є ще одна дуже важлива умова від них – щоб ми домовилися з угорською громадою про редакцію закону "Про загальну середню освіту", тому що саме він, цей проект, він вже оприлюднений на громадське обговорення, деталізує, у який спосіб буде модель навчання у таких школах. У нас саме сьогодні будуть відбуватися переговори з угорською меншиною в Україні, з лідерами угорської меншини, де ми будемо розмовляти про статтю про загальну середню освіту", - заявила Гриневич.

Новини за темою: Пристайко: Україна візьме участь у саміті НАТО попри блокування з боку Угорщини

За словами міністра, Угорщина змінила позицію щодо закону про освіту і зараз говорить лише про виконання рекомендацій Венеційської комісії.

"Міністр закордонних справ Угорщини висловив позицію, що зараз вони вимагають від України тільки виконання рекомендацій Венеційської комісії. Раніше вони стояли на позиції нічого не змінювати, тобто 100% предметів угорською мовою… Зараз вони говорять тільки про виконання рекомендацій Венеційської комісії. Оскільки ці рекомендації з багатьох точок зору є слушними, навіть з точки зору освітнього процесу, ми зобов’язалися їх виконувати", - уточнила Гриневич. 

Новини за темою: Україна пообіцяла Угорщині можливість вибору мови навчання для приватних шкіл

Нагадаємо, Угорщина висловила протест проти українського закону про освіту і вирішила блокувати участь України у НАТО. Зокрема, раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що блокуватиме будь-яке рішення на саміті НАТО 11-12 липня в Брюсселі за підсумками зустрічі з Україною і Грузією.

Новини за темою: Угорщина не буде підтримувати відносини Україна - НАТО до зміни закону про освіту, - Сійярто

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів